Kategoriler
Formula1

Button "2009'da Honda'da Olmak Lazım"

Jenson Button son 2 senedir Honda ile çok iyi günler geçirmemesine rağmen gelecek sene Honda’da kalmak istediğine dair şüphesi yok.

Japon takım beklenen performansı kazanamadığı için odak noktasını ve kaynaklarını 2009’a çeviren ilk takımlardan birisi.

Ancak Button gelecek sene için verilen emeklerin işe yarayacağını ve Honda’da kalmanın kendisi için doğru olacağını söyledi.

Button "Gelecek sene bir pilotun bu takımdan daha iyi iş çıkaracak bir takımda yarışabileceğini düşünmüyorum. Ferrari ve Mclaren’in nerede olacağını asla bilemezsiniz."

"Son bir kaç senede çok güçlü oldular ve gerçekten onları hesap dışına atamazsınız. Gelecek sene onlara yaklaşmak Honda için büyük bir adım gerektirir. Ancak böylesine büyük kural değişiklikleri ile bu mümkün." dedi.

Honda Racing gizli şekilde dünya şampiyonu Fernando Alonso’yu takıma katmak istiyor ancak henüz bu konuda bir gelişme yok.

Button üst düzey bir çok pilotun gelecek sene takıma katılmak isteyebileceğini düşünüyor.

Button "Ben buranın olunacak iyi bir takım olduğunu düşünüyorum bu yüzden Ferrari ve Mclaren’de olmayan üst düzey pilotların burada yarışmak isteyebileceğini tahmin ediyorum."

"Onlar Ross’un geçmişte ne kadar başardığını biliyorlar. Bu kesinlikle tek bir kişiye bağlı değil ancak onlar Ross’un şampiyon olmak için nelerin gerektiğini bildiğinin de farkındalar."

"Ross takımı çok iyi kontrol ediyor ve insanları çalışması için doğru yerlere koyuyor ve olması gerektiği gibi birlikte çalışmamızı sağlıyor. Gelişmemiz gereken noktaları biliyor ve bu sene bile çok fazla gelişim gösterdik. Bu yüzden takımın geleceği için endişem yok." dedi.

Button ayrıca Ross Brawn’ın takıma dahil olmaması halinde anlaşması bu sezon sonunda bittiği zaman takımdan ayrılacak olduğunu kabul etti.

Button "Geçen sene işlerin ilerleyiş şeklinden çok üzgündüm. Bir şeylerin değişmesi gerektiğini ya da burada mutlu olamayacağımı biliyordum. Tüm takım bir şeylerin değişmesinin gerekli olduğunun farkına vardı ve her şey değişti."

"Ross Brawn gibi birisini almak büyük bir değişiklik oldu ve Honda’nın da böyle birisine ihtiyaç duyduğunu anlaması iyi bir şey. Bu takımda herkesin, Honda’nın ne kadar odaklandığını farketmesini sağladı. Eğer her şey eskisi gibi kalsaydı mutlu olmazdım."

"Ve sadece Ross değil, aerodinamik ve mühendislik bölümlerinde de bazı mükemmel insanlar var ve çok yetenekli kişilere sahibiz." dedi.

“Button "2009'da Honda'da Olmak Lazım"” için 0 yanıt

bencede.honda alt yapısıyla gecmısı ve dısıplınyle cok ıyı bır takım.aslında pılotlarıda cok ıyı.tek sorunları corbanın tuzunu bır turlu tutturamamaları.o tuz tuttugu zaman cok can yakarlar emınım.motogp super bıke super sport ındy yarıslarında honda super.f1 yansıtmaya az kaldı.gercek hayatta harbı bı hondacıyım.lafta degıl.hem motosıkletlerım hemde arabam honda.her turlude saglam ve kalıtelı.f1 baska bır dunya.az kaldı ross bu ısı kıvırır gıbı.button a da sabrından dolayı helal olsun dıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir