Kategoriler
Formula1

Hamilton Sıralama Performanslarından Memnun Değil

Lewis Hamilton bu sene sıralama seanslarında gösterdiği performanstan oldukça üzgün ve İngiliz pilot sıralamalarda araçtan maksimumu alamadığını düşünüyor.

İngiliz pilot bu sene 2 yarışa pole pozisyonundan başladı ancak diğer 7 yarışta ilk çizgide bile yer alamadı.

Hamilton, Mclaren aracı ile sıralamalarda kolay anlar yaşamadığını düşünüyor.

Hamilton "Genel olarak bu sene sıralama performansımın zayıf olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden genel olarak araçtan maksimumu çıkaramadım. Sanırım Ferrari’ler sıralamalarda maksimumu daha kolay çıkarabilen bir araca sahipler."

"Yarışlarda her zaman güçlü performanslar sergiliyorum ancak hem sıralamalarda hem de yarışta güçlü araca sahip olmak çok zor."

"Heikki sıralamalarda hep hızlı araca sahip oluyor ancak yarışta bana yaklaşamıyor. Bu da aracımızın ayarlarını farklı yapmamızdan kaynaklanıyor." dedi.

Hamilton ayrıca Ferrari pilotlarının sıralamalarda daha rahat olduklarını çünkü F2008’in sıralama performansında iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Hamilton "Onların araçlarını onboard (araç üstü) kameralardan izlerken pazar günkü yarışta gibi görünüyorlar. Araçları asla zorlanmıyor."

"Ancak ben sürekli aracımla mücadele ediyorum ve her şeyin olmasına çalışıyorum, onlar ise demir yolunda gibiler. Eğer yapılan işler için puan verilseydi biz daha önde olurduk." dedi.

“Hamilton Sıralama Performanslarından Memnun Değil” için 0 yanıt

Ilginc olan baska bi noktaya degineyim, Kimi ile Massa`nin onboard cam goruntulerini izliyorum Massa`nin motorundan daha akici bir ses geliyor ve sanki daha iyi hizlaniyor, Kimi`nin motorundan daha gurultulu sesler geliyor ve arac sanki Massa`nin ki kadar stabil degil, Belki araci surerken kullandiklari motor devrindendir bilemiyorum ama bana oyle bir izlenim verdi kac kere izlediysem 🙂

Onboard kamera cok yaniltabilir, mesela Trulli`yi izliyorum adam acayip hizli gorunuyor, surekli limitte surekli araci toplamaya calisiyor, tur zamani bi geliyo 4,5 sn yavas, haydaaa diyosun 🙂 Button`a bakiyosun herif tren suruyomus gibi suruyo, out lap saniyosun ama bi bakiyosun hizli tur atmis ve zamani gayet iyi 🙂 Pilot farki derken anlatmak istedigim buydu, hani Kimi Massa senden iyi demek istemedim, Surus stili cok fark yaratiyor onboard camera da..

pilot farkı değil yav Kimi McLarendede sürerken sürekli direksiyonu oynatıyordu ferraridede son zamanlarda öyle tren gibi gitmiyor sürekli kontralar fln yapıyor pilotlar yani pek rahat görünmüyorlar onboarddan benim gördüğüm kadarıyla..

Ferrariler tek bi çizgide gider gibi gidiyor bu sürücü farkından ziyade aracın ayarlarından kaynaklanır.2006 da bunun gibi açıklamaları Kimi Raikkonen Mclarende yapıyodu hatırlatırım 😀 2005de de Shumi li Ferrari 😀

çok güzel ve teknik bilgiler vermiş,herkesin bişiler kapabileceği ayrıntılara değinmiş..gecen yıl yarış performansı olarak 1 saniye geride kaldıgımız yarıslar da bile neredeyse polu alacak kadar iyi bir arac vardı.tabii sadece sıralama için kullanıyorum bu ''araç'' tabirini..ancak yarıslarda çok iyi degildi.bu yıl da tam tersi bir durum var ve bence takım dogru yonde adım atmıs,önemli olan yarışta neler yapabildigin,demekki gercekten de 2 sini birden çok iyi hale getirmek pek mümkün degil gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir