Kategoriler
Formula1

Kubica: "Rakipler Hayatı Zorlaştırıyor"

Robert Kubica, Renault ve Toyota gibitakımlarla mücadele etmenin BMW’nin hayatını zorlaştırdığını söylüyor.

Kanada’da 1-2 galibiyet yaşayan Alman takım, şu anda Ferrari ve McLaren’in performans olarak gerisinde bulunuyor ve Red Bull, Renault ve Toyota
da BMW ile olan farkı giderek kapatıyor gibi görünüyor.

Kubica, rakiplerinin gelişen performansının, işleri kendileri için zorlaştırdığını söylüyor.

"Şimdiki problem bizden hızlı olan Ferrari ve Mclaren değil. Bazen Toyota ve Renault da önümüze geçip işimizi zorlaştırıyor. Ama bu bir yarış ve gelişmeye çalışmak zorundayız."

"Sezonun başlarındakiyle karşılaştırıldığında Ferrari ve Mclaren’la aramızdaki farkın büyüdüğü bir gerçek."

Kubica, şu anda şampiyonada liderlerin sadece 2 puan gerisinde yer alıyor ancak mücadelenin içinde kalmanın zor olacağını söylüyor.

"Son yarışa hâlâ bu mücadelenin içinde yer alarak gitmek istiyorum ancak şimdilik bu zor. Eğer durum böyle devam ederse Ferrari ve McLaren’le mücadele edebilecek pozisyonda olmayacağız. Bekleyip göreceğiz."

“Kubica: "Rakipler Hayatı Zorlaştırıyor"” için 0 yanıt

Zor olacak tabi kubika. Bence kolay kazanılan şampiyonluğun pek anlmı olmuyor. Rahmetli senna nın dediği gibi "Herkes şampiyon olabilir ama gerçek şampiyon olamaz." zorlan zorlan bişey olmaz. daha çok güçlenirsin. En azından öle McLaren i geçtikdiye sezon başındaki gibi hatalar yapmazssınız.

kanada he?hala mı kanada?bakıyorum hemen ölü seviciler gelmiş kötü geçen bi sıralamadan sonra.dostlar herkes kendi takımında baksın millete sataşmayın.

gerçkten kubica müthiş acıklamalar yapıyor bnm görüşlerimi hep doğruluyr boyle pilot en iyi aracı hakedyr cunku atmayı sevmyr gerçkten reno-toyota ve redbull artık zaman zaman geride bırakıyor bmwyi ve buu takımlar yarıs temposunu geliştrrse bmw yerinden olablr ama bu şimdlk cok zor renoda redbullda toyotada yarıs temposu olarak kötü durumda

bence rakipler zorlaştırmıyor bmw aracı işi zorlaştırıyor…
kubicanınn altına verin ferrariyi mclareni çoşar o..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir