Kategoriler
Formula1

Piquet, Şansı Yaver Gittiği için Mutlu

Nelsinho Piquet, takımın güvenlik aracı periyodu nedeniyle podyuma çıkma şansını elde ettiğini kabul etti.

Brezilyalı pilot on yedinci başladığı yarışı ikinci sırada bitirerek kariyerindeki ilk podyum zaferine ulaşmış oldu.

Güvenlik aracı avantajını kullanan Piquet, bir ara ider götürdüğü yarışta tek pit stop stratejisiyle de beraber bu sonucu elde etti.

Piquet yarıştan sonra "Nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Araç antrenmanlarda iyiydi, sıralamalara kadar. İlk seansta iyi bir tur atamadım ve ikincisinde de trafik vardı. ve böyle oldu, geriden başladım."

"Haftasonumun bittiğini düşünmüştüm. Ancak güvenlik aracı kuralı nedeniyle biraz şanslıydık. Takım beni doğru zamanda içeri almakla çok iyi bir karar verdi. Aslında yarıştan önce tek ve iki pit stop stratejisi arasında biraz risk aldık. Yarış içinde karar verecektik. Bana kalırsa, harika bir strratejiydi ve eğer kısa bir ilk bölüm tercih etseydik belki de podyumda olamazdım. Bu yüzden şanslıyız."

Piquet, yarışın son turlarında Hamilton’a karşı fazla direnmemenin doğru arar olduğunu çünkü bu durumda podyum şansını kaybedebileceğini de söyledi.

"Güvenlik aracından sonra, tempomu korumam gerektiğini ve lastikleri çok zorlamaman gerektiğini biliyordum. Liderken Lewis’in hızlı geldiğini biliyordum ve Felipe’nin de bende hızlı değildi.Eğer (Hamilton’a direnerek) risk alsaydım Felipe beni geçebilirdi. Bu yüzden  üçüncü ya da dördüncülüğe düşmektense ikinci sırada olmayı tercih ettim. Aksi takdirde bu kadar mutlu olmazdım. Sadece tempomu korudum, hata yapmadım ve arka lastikleri sonu kadar sakladım."

“Piquet, Şansı Yaver Gittiği için Mutlu” için 0 yanıt

Piquet nihayet iyi gitti. İngilterede de iyiydi ama hatası ile herşeyi berbatetmişti. Kendisi için yeni bir başlangış yapmış oldu. Paniğe kapılmadan görevini yaptı. Tebik ederim.

ya anlamıyorum nelson iyiki podyuma çıktı alonso şansızde yine benzini varken mecbur pite girdi tamda glock kza yapacak zamanı bulduç ben sonuna kadar alonsocuyum ve alonsyu eleştirenler acba gerçekten reno taraftarımı alonso ii olunca yüzeltin hata yapınca yerden yere vutun yazık size

Nelson tam pite girceği zaman da güvenlik aracı girdi zaten yüksek yakıtla başlamıştı oyuna walla güvenlik aracı burda olmasaydı 7-8. liği kovalıyor olacaktı sans iste ama hata yapmadı helal olsun alonso'nun"takımın nelson'un puanlarına ihtiyacı var" dediği sırada cevabı vermiş oldu:)

Alonso'nun kötü yarışı kadar iyi bir yarış çıkardı..tebrikler Nel.. "Takım arkadaşını" da podyumda görmek isteriz (=

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir