Kategoriler
Formula1

Webber "Güvenlik Aracı Kuralı Bir Şaka"

Mark Webber, Nelson Piquet’in Almanya’da aldığı 2.liğin güvenlik aracı kuralının şaka gibi olduğunu kanıtladığını söyledi.

BBC’ye konuşan Webber "Güvenlik aracı kuralı tuhaf bir sonuç ortaya çıkardı ve bana göre kurallar birer şaka."

"Renault’tan Nelson sezonun başlangıcında yaşadıklarından sonra 2. olduğu için mutluyum ancak F1 şu anda mevcut güvenlik aracı kurallarından daha profesyonel ve iyi olmalı."

"17. sıradan başlayan bir aracın sadece spin atan Kazuki Nakajima’yı geçerek neredeyse yarışı kazanacak olması çok amatörce. Bana göe Formula 1 böyle olmamalı."

"Nelson, 2.liği hak etmediğini kabul edecek ilk kişi olabilir. Hiç bir pilot mevcut kuralları sevmiyor, şansla sonuçlar almak istemiyoruz."

"Takımlar ve FIA güvenlik aracı için daha iyi bir yol bulmaya çalışıyorlar ancak bunu zorlaştırıyorlar." dedi.

“Webber "Güvenlik Aracı Kuralı Bir Şaka"” için 0 yanıt

arkadaş amma dert oldu nelson'un podyuma çıkması. sanki SC ile şansına podyuma çıkan ilk pilot nelson'muş gibi utanmasalar ayıplayacaklar nelson'u bazı pilotlar. nelson acaba ben bunu haketmedim deyip kenara mı çekmeliydi aracını? ben de sonuna kadar katılıyorum SC periyodunun hiç de adil olmadığına ama nelson'a da birazcık saygı göstermek gerek.

Bu Safety Car isine bi cozum bulunmali artik, Ya Hamilton son pitstop dan sonra lastik yada fren sorunu yasasaydi o kadar hizli olamasaydi? galibiyeti Piquet alsaydi? ne kadar komik ya, resmen katlediyor yarisi, tam bir piyango..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir