Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Almanya'da Olanlar Konusunda Hâlâ Şaşkın

Dünya Şampiyonu Kimi Raikkonen, takımı Ferrari’yi Almanya’da neden yavaş olduklarını anlaması için her türlü detayı incelemesi konusunda uyarıyor.

Fin pilot Almanya’da aracında istediği denge ve performansı bulamaması sonucu ancak 6. olabildi ve şampiyonluk yarışında Hamilton ve Massa’nın gerisine düştü.

Raikkonen, benzer şeylerin tekrarlanmaması için detaylı inceleme yapılması gerektiğini düşünüyor.

Raikkonen "Durumun değiştiği açık. Kanada GP’sinden sonra olduğu gibi klasmanda 7 puan gerideyim. "

"Hockenheim hazırlıklarında geride bırakmış olduğumuz her türlü detayı kontrol etmeli ve neden yavaş olduğumuzu bulmalıyız çünkü düzgün çalışmayan bir şey olmalı."

"Bazen, aracınızı geliştirmek istediğinizde böyle şeyler olabiliyor. Galibiyet için tekrar mücadele edebileceğimiz bir F2008’e sahip olduğumuz konusunda eminim."

"Durum çok karışık, ancak kaybedilen bir şey yok. Sakin olmalı ve bildiğimiz şekilde cevap vermeliyiz. Kazanma tutkusu azalmadı. Geçen sene başarılı olamadığım üst üste 6 yarış oldu ve bu sene de aynı şey oluyor. Bu sefer de 7 numaranın benim şanslı rakamım olmasını ve bir an önce başarılı olmamı umalım." dedi.

Raikkonen ayrıca Hockenheim hafta sonunun kendisinin bu sezon en zor hafta sonu olduğunu söyledi.

Raikkonen "Geçmişte bir çok hafta sonunda olduğu gibi aynı duygularla Almanya’dan ayrıldım. En iyisi bu hafta sonunun bitmiş olması. Kesinlikle sezonun en zor hafta sonuydu: korkunç bir cuma, daha da karışık bir cumartesi ve çok kötü bir pazar."

"Bu pistteki testlerde araç çok iyiydi, en azından hislerim o şekildeydi. Yarışta farklı bir yerde gibiydik. Asla iyi bir ayar bulamadık ve araç stabil değildi."

"Hockenheim’de iyi tur zamanları elde etmek için iyi yol tutuşuna sahip olmanız gerekiyor ancak aracın arkası tüm yarış boyunca kötüydü. Sezon başında aracı istediğim gibi ayarlamada sorun yaşadığımız doğru ancak asla Hockenheim’deki gibi sorunlar yaşamadım."

"Eğer aracın arkasında yol tutuşu eksikliği varsa tepedeki puanlar için mücadele edemezsiniz. Sonunda biraz gelişiyor gibi olduk ancak yine de olması gibi olmadı." dedi.

“Raikkonen, Almanya'da Olanlar Konusunda Hâlâ Şaşkın” için 0 yanıt

yıllardır seyrediyorum bu adamı, kaybedecek bir seyi kalmadıgında cok güzel sürüyor ve zorluyor adeta ucuyor.normalde ise daha az zorluyor ve sogukkanlı oluyor riske girmiyor.bazı yarıslarda sanki uyuyor.puanlama sisteminin bunda etkisi büyük.ama örnegin 15.sırada kalkıyor seyret sen kimiyi.bu adamı hep geriden baslatacan.
en son yarsı adam pitten cıktıgında 12.sırada idi 6 adet arabayı ipe dizdi biraz daha tur olsa heikkiyide gececekti farkı 2.sn civarına düsürmüstü.

inşallah sorunlar halledilir ve kimi nin gerçek performansını görebilirz…

japonya 2005!!!!! ne yarıştı beee
son turda kimi'nin fisi yi geçişiii

hırs her zaman kimi de doğru çalışmıyor çok fazla zorluyor hırslandığında inşallah ters tepki vermez..

hamilton un sürüşünü görünce, ben walla panik oldum. Kimi sende böle sürde karşılık verelim. Bıktık pist üstünde geçilmeye, bi kere de macca yı biz geçelim yaw, 2 senedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir