Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Acele Etmediği Konusunda Israrcı

Kimi Raikkonen kazanma tutkusunu kaybetmediği konusunda ısrarcı ancak yine de gelecek sene sonunda anlaşması bittikten sonra ne olacağı konusunda açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Fin pilotun göstermiş olduğu bir kaç düşük performansın ardından artık yarışmak istemediği ve erken emeklilik düşündüğü gibi bazı söylentiler ortaya çıkmıştı.

Raikkonen dün yaptığı açıklamada "Kazanma tutkum azalmadı." demişti.

Ancak El Mundo ile röportajında Raikkonen, 2010’da kesin olarak Formula 1’de olacağını doğrulamadı.

Raikkonen "Karar vermek için acele etmiyorum. Tamamlamam gereken daha 1 sene daha var."

"2010’da göreceğiz. Kolay bir karar değil, bir çok şeyi değerlendirmek lazım."

Açıklamak zorunda hissetmiyorum kendimi, hazır olduğumda kararımı vereceğim. Ferrari de beni zorlamıyor."

"Formula 1 dışında da yapacak çok şey var, kendimi eğlendirmeye bir yol bulurum. Boş zamanlarımla ilgili sorunlarım olmadı. " dedi.

Raikkonen ayrıca Fernando Alonso’nun takım arkadaşı olabileceği söylentilerini de hoş karşıladı.

Raikkonen "Neden olmasın? Kim bilir? Ancak pilotlar hakkında kararı veren ben değilim." dedi.

“Raikkonen, Acele Etmediği Konusunda Israrcı” için 0 yanıt

kimi – alonso aynı takımda olursa her yer karışır.. suraya yazıyorum takımımızın 2 tane mülayim pilotu var. Bu Düzeni Kimse Bozmaz Çünkü Ferrari Mclaren değildir.. Burda Aynı Takımı Tutan Taraftarların 2 ye bölünmesini Kimse istemez.. bence sıcak baktıgınız olay atesden gömlekten baska bişi değildir. hiç küfürsüz ve adil bir savaş izliceksek buna bende sıcak bakıyorum..

daha yeni gelmiş bir pilotu 2 tane şampiyon olmuş pilotla kıyaslayamayız herhalde şampiyonluk kaçırmak başarıysa bunu Kimi yıllardır yapıyor. Alonso da 2 kere dünya şampiyonu oldu sonuçta.Hamiltonu bu iki pilotla aynı kefeye koymayın lütfen!

sen heralde 2 haftadır yarışları izlemiyorsun,en iyi 2 adam alonso ve kimi dediğine göre:DD
2 yarış kazanmakla en iyi olunur demiyorum ama lewisin o 2 sinden aşağa kalır hiçbir yanı yok..

alonso yu kişilik olarak bircogumuz gibi bende sewmiyorum ama hakkını wermek gerekir ki iyi bir pilot bu yıl rekabetci bir aracta olmus olsaydı suan 5 pilot şampiyonluk için yarısıyor olurdu… kimi ile alonso nasıl bi ikili olur orasını bilmem fakat ferrari tercihini kimi den yana kullandı yani alonso birinci pilot olma istegini dile getirse bile ferrari kimi ye yonelim gosterirdi diye dusunuyorum

Kimi gitme yaaa!!! Sen olmazsan ne zevki kalır f1'in :(( Bu arada Alonsoyu aramızda görmekten mutluluk duyarız ama Massaya ne olucak o zaman:S

Kimi,Alonsonun ferraride takım arkadaşı olmasını olgunlukla karşılayacak kadar sportmen bir pilot alonso her nekadar çok konuşup geçimsiz gibi görünsede kimi ye saygı duyan bir pilot sanırım F1 en iyi anlaşacağı bir iki pilottan biri beraber yarışırlarsa sorun olacağını zannetmem.

evet birbirlerine saygılılar ancak farklı takımda olduklarından, aynı takımda olduklarında alonsonun aynı saygıyı devam ettirebileceğinden emin değilim 🙂

"Formula 1 dışında da yapacak çok şey var, kendimi eğlendirmeye bir yol bulurum. Boş zamanlarımla ilgili sorunlarım olmadı. " bırakmayı düşünüyor.. ama emin deil.

alonso-kimi ikilisi. ah ne süper olur.bu iki pilot birbirlerine inanılmaz saygılılar. ikisini aynı araçta yarışıyoken görmek en büyük isteğimdir. inş. gerçekleşir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir