Kategoriler
Formula1

Mclaren'den Honda ve BMW Tarzı Burun Kanatlar!

Mclaren Mercedes takımı Jerez testlerinde bugün yeni ön kanatları test etti.

İlk olarak BMW Sauber tarafından kullanılan ve daha sonra Honda’nın kendisine has uyarladığı ön burun kanatlarını bu sefer Mclaren takımı test etti.

Bu kanatlar tam burunda bulunan Mercedes ve sponsor logolarının üst bölümünden itibaren geriye ve yanlara doğru açılıyor.

Mclaren F1 CEO’su Martin Whitmarsh, en kısa sürede, muhtemelen Macaristan’da bu kanatlar ile yarışmak istediklerini söyledi.

Whitmarsh "Son testlerde bir kaç yeni aerodinamik çözümler, Hockenheim’de örs motor kapağı ve Jerez’de boynuz kanatları, test ettik."

"Şu anda geleneksel yaz tatili öncesinde yoğun bir gelişim programı uyguluyoruz. Henüz bu boynuz kanatları kesin olarak doğrulamasakta Budapeşte ve daha sonrası için bunlar birer opsiyon olacaklar." dedi.

 

“Mclaren'den Honda ve BMW Tarzı Burun Kanatlar!” için 0 yanıt

çok iğrenç bi görüntü:P ya buna benzer bir burnu sanki 2007 sezonunun başında da macca denemişti hatırlayan var mı?

Hiç uymadı!Mclaren geleneğine ters gibi.Bu ikinci!Neyse performansa katkı sağlıyorsa hiç itirazım yok ama buişin içinde başka şeyler gizlemek varsa o da ayrı konu.salyalı max motor incelemeye mp4-23 ile başlamış!İkinci uyarıda mezardan mı cıkacak bu yaşlı bunak!!!

Sayısız karmaşık bilimsel kombinasyondan geçtikten sonra aracın hangi noktasında test edileceğine karar veriyorlar yani sadece test etmek için bile uzun zamandır hesap yapıyorlar. Mesela McLaren köprü kanadı ilk icat ettiğindeki kıvrımları ile şimdiki eğimler aynı değil zamanla bu kanatçıkları da daha estetik bir hale sokacaklardır ama önce verim peşindeler.

Bu burun kanatçıkları geniş burunlu araçlarda hoş durur kanısındayım ;önce teker kapakları sonra örs kapak daha sonra burun kanatları acaba bir sonraki hamle burun deliğimi diye kendi kendime sorasım geliyor ve gülüyorum :))

BMW nin kanatlari daha kücük HONDA nin kiler se cok yüksek bu cok farkli olmus ama aracin tip bozulmus ama ise yariyorsa kulanilacak mclaren bosa parca takmaz araca hadi bakalim .

1. resimde arka plandaki honda çalışanlarına dikkat, hepsinin gözü tek bir yerde toplanmış hafif de gülümsüyorlar sanki 🙂

Siyah olan kısmı elden geçirmişler ama boyamaya vakit bulamadılar herhalde 😛 Boynuzlar hiç olmamış bu arada, gel 2009um gel 🙂

evet ilginç bi resim o.görünürde rutinden farklı bişey yok.geçen sene macaristana gelirken o bölgeyi alçaltmıştı BMW.yine komple arka bölümün yüksekliğiyle ilgili bir çalışma olabilir.

aslında sadece honda değil haberdede dediği gibi BMW tarzıda var.mclaren ve hondanın burunlar daha alçak olduğu için bu boynuz-kulak benzeri şeyler daha yüksek.BMW de burun yüksek olduğu için boynuzlar diğer iki takım kadar yükseğe çıkmıyor.ama bana kalırsa buda yakışmamış mclarene.estetikliğini kaybetmeye başladı mclaren.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir