Kategoriler
Formula1 Foto Galeri Manşet

Lotus, 2014 Aracı E22’yi Ortaya Çıkardı!

Lotus takımı da 2014 Formula 1 sezonu öncesinde yeni aracına ait bilgisayar görüntülerini yayınlayanlar arasına katıldı.

Daha önce Force India ve Williams’ın yeni aracına dair bilgisayar çizimlerini yayınlamasının ardından bu sefer Lotus E22’ye ait ilk görüntüyü yayınladı.

İşte Lotus E22:

 

“Lotus, 2014 Aracı E22’yi Ortaya Çıkardı!” için 38 yanıt

selam arkadaşlar çoktandır yazmıyordum.tekrar aranızdayım.
sayın admin bir önceki site görünümü daha güzeldi…

Neye göre radikal kime göre ve neye göre paketlenmiş bilmem ne olmuş diyoruz?Daha kaç araç çıktı ve tam manasıyla tam dediğimiz araçlar ne kadar?Testler bile başlamamış.Zaten radikal değişmeler oldu ve sil baştan araçlar çıktı karşımıza.Elbetteki radikal değişme olacak.Yani bazı kişiler sırf kendi arabaları olduğu için böyle laf olsun torba dolsun diye konuşuyor.Bir şeyin radikal yada yenilikçi herneyse olabilimesi için evvela 1-2 sezon yada bir kaç yarış geçmesi ve diğer 10 rakibin görülmesi lazım ki mukayese yapılsın.Adamların takımında eleman kalmadı çok çok bir şey beklemiyorum ben.Bütün araçların burnu gibi bu burun da berbat bana göre.Hepsi böyle çirkin olacak gibi.Ancak sidepodları cidden beğendim.Herşeye rağmen hem Mclaren hem Force India hem de Lotus ile Williams dan bile beğendiğim şeyler var.Kimisi renk kimisi yandan kimisi tepeden güzel.Lotusta ise motor kapağı ve sidepodlar gözüme hoş geldi.

Şu ana kadar tanıtılan arabalarda bir estetik sıralaması yaparsam;Force India,Lotus,McLaren ve Williams diyorum

Bence burun tasarimi digerlerine gore cok daha iyi olmus, sumugu akmis cocuk gibi gorunmuyor hic olmazsa 🙂 Renkler ve diger tasarimda cok hosuma gitti, yilin en guzel araci olmaya aday bence, digerlerini de gormek lazim tabi 🙂

Mclaren’in burnuyla ters orantılı bir burun olmuş acaba farkları ne ve neler getirecek bunu görmek lazım. Ayrıca takım Rexona ve Burn’u Kimi Raikkonen’in gitmesine rağmen kaybetmemiş artık bu sene başarılı olmazlarsa onları da tutmak zor olucak..

Kemal sana katılmıyorum çirkin araç konusunda

anlayacağın bu aaraç biraz daha derli toplu geldi bana

renk konusunda ise gayet güzel geldi

orjinal Lotus renk tasarımı bu işte

ön burun ise bildiğiniz çift çatallı dil veya Forklift olmuş

bu ilginç göründi işte gözüme.

Doğru söylüyor olabilirsin tabi. Bilgisayar ortamında çizilen fotoğraflar bunlar. McLaren’in ki mesela Fotoşopsuz. Bana o daha sempatik geldi. Nihai kararları verebilmek için aracın bir gerçek halini görmek lazım.
Aracın Renk kombinasyonu geçen senelere göre biraz değişmiş.Tabi sponsorların ayrılması/gelmesinin büyük payı var. Geçen seneki tasarım daha hoş durabilirdi. Şu ana kadar ortaya çıkan hiçbir burunu sevmedim açıkcası. Bu biraz daha farklı. Fakat dediğim gibi aracın 3 boyutlu halini görüp ondan sonra nihai kararı verebiliriz

Takım yine her zaman ki gibi iyi iş çıkarttığını gösteriyor bu tasarımla arabanın arkası oldukça yenilikçi ve karmaşık duruyor. Ön kısım oldukça radikal ve yenilikçi ve en önemlisi de dar sidepodlar bu da aerodinamik olarak etkisini gösterecektir.

Lotusu beğenmedim önceki araçları daha şıktı. Mc laren yeni araçlar arasında en hoş görüneni. Bakalım yarın bizimkiler nasıl bir araç sergileyecekler. Önemli olan tabiki hız. Jereze kadar bu güzellikleri yarıştıracağız jerezden sonra hepsi yalan olacak, hıza bakacağız.

Araçlar piyasaya çıkıyor ucu kapattılar mı sorun kalmaycaktır, beklentilerin üzerinde araçlar çıkacaktır.

o değil de Grosjean’ın menajeri Lotus’tan ayrıldı… PDVSA’nın gelmesiyle Total logoları da artık araçta yok. Bu gelişmeler Grosjean için pek hayra alamet şeyler değil.

Araca gelince… Bu seneki burunlar tamamiyle cinsellik muhabbeti üzerine kurulu olabilir. Bu muymuş walrus walrus dedikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir