Kategoriler
Formula1

Bourdais'e 5 Sıra Cezası Verildi!

Sebastien Bourdais, Macaristan GP sıralama seansında Nick Heidfeld’e engel olduğu gerekçesi ile 5 sıra grid cezası aldı.

Alman pilot, Bourdais’in turun sonunda yavaşlamasından şikayet etmişti sıralamaların ardından.

Yaşanan olayın sonucunda Heidfeld sıralamalarda ilk bölmü geçemedi.

Hakemler yaptıkları değerlendirmenin ardından Fransız pilotun suçlu olduğuna karar verdiler ve bu cezayu uygun gördüler. Toro Rosso pilotu yarışa arka çizgiden başlayacak.

Hakemler aynı zamanda Nakajima ve Alonso arasında yaşanan olaya da baktılar ancak bir ceza vermediler.

“Bourdais'e 5 Sıra Cezası Verildi!” için 0 yanıt

olay nickin ağlaması fln değil tekrar söliyim heidfeldin uğradığı durum haksızlıktı ama bourdais bişi yapamazdı çünkü start finish düzlüğü öncesi yana da çekilemez araç gerçek zaman turunu başlıcaktı ama takımınında çok daha önceden bunu görüp start finish düzlüğüne gelmeden yavaşlayıp yol vermesi için telsizden söylemesi gerekli..

Arkadaşlar Nakajima ve Alonso arasında yaşanan olayı ben görmedim yada dikkatimi çekmedi,bilen varsa yazarsa sevinirim…

yazıkk oldu bourdais e gerçekten!!!

ikiside hızlı turlarnı atıyolardıı.heildfeld e göre yavaşlamış bide bourdais e sormak lazım yavaşlamış mı

ya bi ceza veriyosunuz tam boutlarıyla açıklayın böyle böyle olmuşş deyinn
yani yavaşlamışmış falan filan heildfeld de niye son dakika çıkosunn tura biraz erken çıkk
off sinirlendimm valla yaa

gelecek sene mario theissen in takımda tutacağını zannetmiyorum nick i.
bmw çok daha yüksekleri hedefliyor, daha rekabet edebilen bir pilotu kadroya katacaklardır bence. tıpkı 2006 da vinlenueve gönderip kubica yı takıma almaları gibi.
heidfeld bugün haksızdı bence. bourdeis in zaten seninle rekabet edecek aracı yok, adamda kendini kurtarmaya hızlı tur atmaya çalışıyor. neden seni engellemek istesin.

saçmalıktan başka bişey deil
böle gelecek vaad eden pilotların ancak önünü kesiyorlar işte.ne yaptı ki adam nick gidip yalvarıp yakardı mı hakemlere.yok bunu da ferrari yaptırmış olabilir ama maccadan kimse duymasın fia gene bize kalır nolur nolmaz

takımının bourdaisi arkada zaman turu atan var son sektörü hızlı geç diye uyarması lazımdı.cezanın gerekliliği tartışılır ama ortada bi sorun olduğu açık.aslında bourdais ten çok toro rossoyu cezalandırdılar tabi arada bourdais kaynadı.ama heidfeldinde engellendiği açık.

Gereksiz oldu bu ceza. Heidfeld'in ağlaması sonuç vermiş anlaşılan. Bourdais'in orada yol vermesi kendi turunu batırması demekti.

red bull pilotu yeni başlıcaktı zaman turuna ama yapıcak birşeyide yoktu gibi çünkü start finish düzlüğü öncesi yana da çekilemez olan heidfelde oldu belki ilk 10 da yarışabilecekken q3 te kaldı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir