Kategoriler
Formula1

Alonso, Renault'nun Performansı ile Umutlandı

Fernando Alonso, Renault’nun Macaristan GP’sinde gösterdiği performanstan umutlandığını ve bunun sezonun geri kalanı için iyiye işaret olduğunu söyledi.

İspanyol pilotun bu seneki en iyi performansı Avustralya’daki 4.lük olmuştu ve bunu Macaristan’da tekrar etti.

Alonso "Bugün sıkı mücadele ettik ve aracımızın performansı hem iyiydi hem de iyi çalışıyordu ve bu şampiyonanın geri kalanı için iyimser."

"Memnun edici bazı puanlar kazandık ancak belki de podyumda bile olabilirdik. Sıkı çalışmaya devam etmeliyiz ancak bugünkü sonuç doğru yönde ilerlediğimizi gösteriyor."

Takım arkadaşı Nelson Piquet de iyi bir yarış çıkardı ve 6. olmayı başardı.

Piquet "Bu hafta sonu aldığım sonuçtan dolayı mutluyum. Sezonu geri kalanı için ümitlendirici olan bazı değerli puanlar kazandm. İyi bir start aldım ancak ne yazıkki ilk turda küçük bir hata yaptım ve daha sonradan geri almam gereken 2 pozisyon kaybettim."

"Bu, bu seviyede yarışırken en küçük hatanın bile kabul edilemeyeceğini gösteriyor. Öğrenmeye devam ediyorum ve  ay sonunda gideceğimiz Valencia’da bu gelişimi sürdürmeyi hedefliyorum." dedi.

Bugünkü sonuç ile Renault klasmanda Red Bull’u geride bırakmış oldu.

“Alonso, Renault'nun Performansı ile Umutlandı” için 0 yanıt

Arkadasım bunlar eski araclar değil sureler anında kapanmıyor.Araç kötü değildi tabi ama Glock gibi 2. olabilecek bir araç hiç değildi

Piquet in 2. olduğunda neden böyle bir açıklama gelmedi. çünkü o ikincilik tamamen şans eseriydi. o performansla geliştik bu ümit verici deseydi komik olurdu. o zaman burda onun için neler yazılabileceğini tahmin etmek bile istemiyorum yani

bir önceki pistte de hızlıydı da sadece nelson bunun farkındaydı ayrıca hızlı turlarda nelson 4. olmus helal olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir