Kategoriler
Formula1

Ölü Nokta Hamilton'ın Lastiğinin Patlamasına Neden Oldu

Lewis Hamilton dün gerçekleştirilen Macaristan Grand Prix’i boyunca lastiğinde meydana gelen ölü nokta sonucu lastiğinin patlamasıyla büyük bir riske maruz kalmıştı.

Hungaroring’te analizi gerçekleştiren Bridgestone yarış patronu Hirohide Hamashima yarıştan sonra yaptığı ilk açıklamada Mclaren pilotu Lewis Hamilton’ın muhtemelen lastiğe yapışan yabancı bir maddenin ya da mucurun bu soruna neden olduğunu söylemişti.

Japon patron konu ile ilgili olarak Telegraph’e şu açıklamada bulundu: " Ölü nokta sonucu lastiğin patlamasıyla ciddi şekilde yaralanabilirsiniz. Çünkü o noktada lastiğin yüzeyi çok inceliyor ve bu yüzden bu tür hasarlarda daha az korumaya sahip oluyorsunuz.

Hamilton çaylak sezonunu geçirdiği geçen sene bu tür sorunlarla üç kez karşılaşmıştı ve agresif sürüş stilininin bu tür problemler doğurabileceği yönünde düşünceler oluşmuştu.

Budapeşte’de gazetecilere konuşan Hamilton şunları söyledi: " Bir lastik patlama olayı daha yaşadım ve ‘Oh hayır, tekrar olamaz’ dediğim bir durumdu. Geçen sene bu benzer sorunlara tam üç kez yaşadım ve aslında şampiyonluğu kaybetmeme neden olan olaylardı."

“Ölü Nokta Hamilton'ın Lastiğinin Patlamasına Neden Oldu” için 0 yanıt

bence hamilton çok şımarık ve havalı bir karakter. alonso gibi o da bu yüzden sevilmiyor. (ondan kimi gibi olmasını da beklemiyoruz ama biraz daha ağırbaşlı olabilir.)

kimisi kimiyi geçiyor diye kimisi alonso yu eski takımına geri gönderdi diye kimisi hasetten kimisi fesattan işte başka ne diyeyim:DD
ayrıca sürüş stiliyle alakalı olmadıgını anlıyoruz bu acıklamalarla..dün atıp tutan arkadaslar,lewis haketti bunu diyen arkadasları da görmek isteriz..

lewis n'oldu yavrum lastiğin mi patladı =)
demek ki neymiş bir kere olduysa bir olay tekrarlayabilirmiş,olanlardan ders almalıymışız.'oh hayır tekrar olmaz' dememeliymişiz.

"Hamilton çaylak sezonunu geçirdiği geçen sene bu tür sorunlarla üç kez karşılaşmıştı ve agresif sürüş stilininin bu tür problemler doğurabileceği yönünde düşünceler oluşmuştu." hala bu görüşü savunuyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir