Kategoriler
Formula1

Williams: Takım Sorunları Çözebilmek İçin Çok İyi Çalıştı

Williams’ın bugün tanıtılan aracı FW36’yı ilk kez Valtteri Bottas kullandı. Jerez’deki testte takım uzun turlar atamasa da çok sayıda kurulum turu gerçekleştirdi.

Takımın şef test ve destek mühendisi Rod Nelson takımın testin ilk gününde yaptıklarını değerlendirdi.

“Bugün birkaç elektrik sorunumuz oldu. Ek olarak motorun çalışması için kritik olan bir sensörü değiştirmek zorunda kaldık ve bu bizim sürüş yapmamızı geciktirdi. Buna rağmen birkaç kurulum turu atabildik ve bir de zaman turu attık. Artık bence yarın için iyi bir konumdayız.”

“Takım bugün karşılaştığı sorunları tanımlamak ve çözmek için çok iyi çalıştı ve kalan günlerde programımıza devam etmeye odaklanmış durumdayız.”

Valtteri Bottas: “Güne ideal bir başlangıç olmadı, ancak olumlu olan şey takımın sorunları çözebilmek için harika bir çaba sarfetmesi ve gece bulduğumuz sorunların hepsini çözüp aracı piste çıkarabilmesiydi. Araç daha fazla tork ile düşündüğüm tepkinin aynısına sahipti. Sürüş ve güç olarak geçen sezon kullandığıma göre çok farklı hissettirdi. Sadece birkaç turun ardından yeni birşeyler bulmuş olmamız ve gelişme kaydedebilmemiz de çok iyiydi, şimdi yarın yapılacak işler üzerinde çalışmaya başlayabiliriz.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir