Kategoriler
Formula1

Caterham: Tek Tur Takımdaki Herkesin Çok Sıkı Çalışmasının Bir Meyvesi

Caterham F1 takımı ilginç burun tasarımlı araçları CT06’yı bu sabah tanıtmıştı ve aynı gün de piste çıkarmayı başardı.

Marcus Ericsson: “Bugün bir Formula 1 pilotu olarak ilk turumu tamamladığımım için gurur duyuyorum ve takımdaki herkese aracı ilk güne hazır etmek uğruna çok sıkı çalıştıkları için teşekkür etmek istiyorum.”

“Aracı bu sabah pist açılmadan önce tanıtmayı planlamıştık, ancak aracın son montajında bazı sorunlarla karşılaştık ve bunu bekliyorduk. Çünkü araçta çok fazla yeni teknoloji var.”

“Tepkiler çok fazlaydı, insanlar sevdi veya nefret etti, ancak benim için nasıl göründüğü önemli değil, ne kadar hızlı olduğu önemli. Eğer gerçekten hızlıysa etraftaki en kötü görünen olmasını umursamam, yavaş ama güzelse ise, bu ne işinize yarar? Elbette nasıl olacağını Avustralya’daki sıralamalara kadar bilemeyeceğiz, ve bir günde tek bir kurulum turu atmak araç hakkında bize çok fazla şey söylemeyecek. Ancak ilk turu atmak ve dışarı çıkmak iyi bir histi, ve benim için F1 pilotu olarak harika bir başlangıçtı.”

Takım patronu Cyril Abiteboul da takımının başardıkları hakkında övgü dolu ifadeler kullanıyor.

“Formula 1’in yeni çağı bugün başladı ve biz de tek bir kurulum turu ile bile olsa ilk gün hareketinin küçük bir parçası olabildik. Bu tur takımdaki herkesin inanılmaz çalışmalarının bir ürünü. Bunu başarabilmemiz için bize yardım eden herkese teşekkür etmek isterim.”

“Bugün Marcus’un ne kadar sakin olduğunu görmek de güzel, çünkü etrafında çok fazla şey oluyordu. Tüm gün boyunca iyimserdi ve bir F1 pilotu olarak araçla ilk turunu atabildi. Bu onun önündeki sezon için iyi bir işaret.”

“Günün sonuna doğru birkaç kurulum turu daha planlamıştık, ancak bir motor sorunu işimizi yarıda kesmemize sebep oldu ve artık gece vardiyası piste geliyor ve yarın daha önemli mesafeler katetmek için çalışacağız.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir