Kategoriler
Formula1

Raikkonen, Kovalainen'i Tebrik Ediyor

Macaristan Grand Prix’si Kimi Raikkonen için zor geçse de, vatandaşı Heikki Kovalainen Hungaroring’de ilk galibiyetine ulaştı. Kimi Raikkonen de, Kovalainen’in bu başarısını tebrik ediyor.

"Heikki Kovalainen’i Formula 1’de ilk galibiyetine ulaştığı çin tebrik ediyorum. Kötü şansını geride bıraktı ve şimdi sıra onda."

Yaz tatilinde Kovalainen’i partiye götürebileceği espirisinin ardından Raikkonen önümüzdeki yarışın yapılacağı Valensiya pisti hakkında konuştu.

"Yeni pistleri keşfetmeyi seviyorum. Çocukluğumda kart kullandığım yıllardan bu yana bilinmeyen pistlerde sürüş yapmayı çabucak öğrenmişimdir. Tıpkı Budapeşte’de olduğu gibi sıcak olacak ve bu da bizim sevdiğimiz bir şey. Çünkü aracımız yük sek sıcaklığa kolayca uyum sağlıyor gibi görünüyor."
 
"Ferrari markalar şampiyonasında liderliği elinde bulunduruyor. Bu da daha iyi bir aracımızn olduğunu ve çok fazla potansiyelimizin olduğunu gösteriyor."

“Raikkonen, Kovalainen'i Tebrik Ediyor” için 0 yanıt

Yalnız sıcaklığa uyum sağlıyo demiş bizim aracımız Raikkonen.Pek aşırı sıcakda işine gelmez heralde MAssa gbi olmasın sonra sonun =)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir