Kategoriler
Formula1

Alonso, Madrid Uçak Kazasına Saygı İçin Çağrıda Bulundu

Eski dünya şampiyonu Fernando Alonso, Valensiya’daki Avrupa GP’nin ilk antrenmanı öncesinde dünkü Madrid uçak kazasında ölen 153 kişiye hürmet için arkadaşlarını kendisine katılmaya teşvik ediyor.

Madrid Havaalanı’ndan kalkışından sonra düşen uçağın ardından kişisel saygı için siyah kol bandı takacak olan Alonso, Valensiya’da ilk defa piste çıkmadan önce bir dakikalık saygı duruşunda griddeki diğer 19 pilotun da kendisine katılmasını umuyor.

Alonso: "Siyah bir kol bandı takacağım ve yarın, pilotlarla konuşacağım. Belki başlangıçtan önce bir şeyler yapabiliriz, belki pit yolunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunabiliriz"

Alonso ayrıca, bu trajedinin Valensiya’daki ilk GP heyecanını gölgede bıraktığına inanıyor.

Alonso: "Bu, kesinlikle benim için hafta sonunu değiştirdi. Çünkü olan şey bir trajedi. Bütün İspanyol halkı şokta ve ben de öyleyim. Belki de bir hafta sonuna benim için en kötü yaklaşım"

"Yarın hafta sonuna yavaş yavaş başlayacağız, hayat devam ediyor. Ama olması gerekene göre farklı bir hafta sonu."

Bu çağrının ardından pilotlardan destekler gelmeye başladı bile. McLaren pilotu Hamilton ve Ferrari’den Felipe Massa, Alonso’ya destek vereceklerini belirtti.

Hamilton: "Evet, buna kesinlikle destek vereceğim"

"İnsanlara içtenliğimle sesleniyorum. Burası güzel bir ülke ve güzel bir şehirdeyiz. Bunun (kazanın), buradaki hafta sonunun hızını kesmemesini umuyorum. Çünkü çıkıp, saygı göstermeliyiz."

Felipe Massa: "Buna benzer bir kazayı geçen sene Brezilya’da yaşadık ve bu insanlara %100 desteğimi veriyorum."

"Çok üzücü bir an"

İspanya’da 3 günlük ulusal yas süreci ilan edildi.

“Alonso, Madrid Uçak Kazasına Saygı İçin Çağrıda Bulundu” için 0 yanıt

mike shinoda bunu şu anlamda söyledim. Çok çalışmak ve az çalımakla ilgili değil. Bugüne kadar çoğu F1 pilotu kişilikleri ilede eleştirilmiş ve övülmüştür. Öyleki Schumi'yi bile kişiliğinin iyi olmadığını söyleyip sevmeyenler vardı. Bu pilotlar şampiyon olunca bir çok motorseverin dikkatlerini üzerine çekiyorlar büyük bir başarı kazandıkları için… Ve bir şekilde insanlara örnek olmaları gerekiyor. Şunu söylüyüm Massa Alonso ve Hamilton bu olayı basın açıklamasıyla dile getirmeselerdi bu konu üzerine bu kadar dikkat çekilir miydi? Elimden geldiği kadarıyla açıklamaya çalıştım.

Şampanya patlicağını sanmıorm bu hafta.Herkez şampayasını ve kupasını alıp basın toplantısına gider çok büük ihtimal.

2006 monacoda micheline firmasının çok önemli bi yöneticisi yatıyla açılmıştı ve ölmüştü bu yarışdan 1-2 gün önce olmuştu ,sanırım kastedilen bu.Alonso podyumda kafasındaki şapkayı(micheline şapkasını)işaret ederek anmıştı…

ya alosno yapmıs schumı yapmıs alı velı yapmıs farketmez orda olen 150 ınsan ıcın herkesın katılması lazım umarım sampanyada patlatılmaz

arkadaşım ne alaka şampiyonlukla kaza sonucu hayatını kaybeden insanların anısına saygı durusunda bulunmanın… onu anlamadım şimdi Kimi sene boyu cok calısıcak yada kubica yada button sezon sonan geldiğimizde acık ara şampiyon lugunu ilan edicekler ama saygı durusuna katılmadıkları için haketmemiş olcaklar öylemi –
çok güzelll

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir