Kategoriler
Formula1

Ecclestone "Alonso'nun Mclaren'den Ayrılmasını Anlayabiliyorum"

Bernie Ecclestone, bugün İspanya’da yaptığı açıklamada Fernando Alonso’nun geçen sene sonunda Mclaren’den ayrılmasını anlayabildiğini söyledi.

Bugün Valencia’da El Mundo gazetesi ile röportaj yapan Ecclestone, Alonso’yu bu girişiminde destekledi.

Ecclestone "Sportif bakımdan onun Renault’a geçmesi kendisi için iyi olmadı. Ancak Mclaren’de ne kadar mutsuz olduğunu çok iyi biliyordum." dedi.

Ecclestone aynı zamanda Mclaren ve Alonso arasındaki sorunların ayrıntısını bilmediğini belirtti.

Ecclestone "Bunu ona hiç sormadım ancak sormam gerekiyor. Ben, olanların onun takıma 1 numara olarak gelmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Hepimiz ne olduğunu gördük. Onlar onun (Alonso) yerine Lewis’e aşık oldular."

"Olanlar için Fernando’yu suçlamıyorum." dedi.

“Ecclestone "Alonso'nun Mclaren'den Ayrılmasını Anlayabiliyorum"” için 0 yanıt

Bu bernie tam anasının gözü yaw, ispanyada ispanyolların hoşuna gidecek şeyler söylüyor..tek derdi ispanyolların f1 e harcadıkları paraların..ee pardon yani ilginin kaybolmaması 😛

bu şekilde haber mi bekliyorsunuz anlamıyorum.Aynı şeyleri 100 kere konuşmaktan usanmıyorsunuz.Bitirelim şunları bu adamın işi gücü yok her ispanyaya gidişinde benzer şeylerden bahsediyor.Bende istersem mclaren taraflı yorum yaparım ama ne önemi var üzerinden ne kadar zaman geçmiş neyi değiştirir.O kadar tartıştık sonuç hiç.Heyecanla yarışı bekleyelim arkadaşlar uzatmayalım lütfen

nerden bilosun istemediğini büyük takım olarak ferrariyi kastediosun adamın pilot kadrosunn sözleşmesi var ama kiminin 2009da bitio meraketme elbet ferrariye gececek alonso ozaman görürüm brn sizi. neymiş büyük takım istemiomuş yok yaa

Alonso huzur bozan bir pilot değil ki. Ben eskiden Fernando Alonso ya karşı ne nefret beslerdim ne de sevgi.Benim için formula 1 de yarışan başarılı pilotlardan birisiydi. Ama Ona Mclarende kesinlikle bir haksızlık yapıldığını düşünüyorum. ve bunu mclaren de çok iyi biliyor. Alonso nun nin en iyi takım arkadaşı onun kadar tecrübesi olan Jarno Trulli dir.

elbette hepimiz ne olduğunu gördük. alonso f1 tarihi boyunca kendi takımına karşı yarışmak zorunda kalan ilk ve tek pilottur heralde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir