Kategoriler
Formula1

Avrupa GP – Antremanlar Sonrası Toyota

Timo Glock – 7. : " Yeni şehirlerde bulunmak her zaman eğlenceli olmuştur ve açıkcası etkilendim. Biraz sıcaktı fakat pist eğlenceli ve yapısı oldukça ilginç. Cadde pistlerini seviyorum çünkü Amerika’da Champ Car serisinde yarıştığım dönem boyunca bu pistlerde yarıştım fakat liman dışındaki bölüm ve binalar sokak pistine benzemiyor çünkü uzun düzlükler var. Güzel bir gün geçirdik. İlk antreman seansı biraz zorlayıcı oldu ve pist çok tozluyu ki bu bizim beklediğimiz bir durumdu. Öğleden sonra daha iyiydi ve araçtan daha fazlasını aldık ve setup üzerinde çalıştık. Bu doğrultuda devam edebileceğimizi umuyorum çünkü verimli bir gün geçirdik."

Jarno Trulli – 15. : " Özellikle benim için iyi bir gün olduğu söylenemez. Aracın dengesini düzenlememiz gerekiyor ve bu gece bu konu ile ilgili çalışmamız gerekecek. Pist güzel, beğendim. Karting döneminde oldukça fazla sayıda sokak pistlerini kullandık ve öğrenmesi çok zaman almıyor. Fakat aracın setup’ı üzerinde uzlaşmaya varmanız gerekiyor çünkü yavaş virajların karışımı ve yüksek hızlarda geçilen uzun düzlüklerin olduğu bir pist. En önemli olan nokta haftasonu boyunca değişecek olan pist yüzeyi. Asfalt yüzey oldukça düzgün bununla birlikte beklenildiği gibi bugün biraz kaygandı. Tutunmanın artması gerekiyor bu yüzden doğru setup tutturabilmek zor olacak."

Dieter Gass, Yarış ve Test Şef Mühendis : " Yeni bir pistte gittiğinizde en önemli olan konu herhangi bir teknik sorun yaşamadan programınızı tamamlamanız, bugün bulunduğumuz konum buydu. İlk gün yeni pistte alışılmış planımızı değiştirdik. Bugün pisti öğrenmek için ilk antreman seansının başında uzun sürüşler gerçekleştirdik ve ikinci antreman seansının sonunda lastik davranışlarını değerlendirme şnsımız oldu çünkü burası ile ilgili herhangi bir bilgimiz yok. Çok fazla tutunmanın olmadığı görüldü ve bizim beklediğimiz kadar büyük seviyede olmadı. Hala Timo’nun bulunduğu pozisyona bakarsak mutluyuz fakat Jarno istikrarsız olan denge ile boğuştu. Bu yüzden bu konu üzerinde çalışmamız ve yarın için hazırlanmamız gerekiyor."

“Avrupa GP – Antremanlar Sonrası Toyota” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir