Kategoriler
Formula1

Raikkonen Yine de Galibiyet Mücadelesi Verebileceğini Düşünüyor

Kimi Raikkonen kötü sonuçlanan sıralamalara rağmen Avrupa Grand Prix’inde galibiyet için mücadele edebileceğini düşünüyor.

İspanya Grand Prix’inden sonraki ilk galibiyetini almayı amaçlayan Raikkonen yarışa 4. sıradan başlayacak. Takım arkadaşı Felipe Massa son bölümde Raikkonen’den yaklaşık yarım saniye daha hızlıydı.

Raikkonen, kirli tarafta kalmasına rağmen iyi start alabilirse yarışta güçlü olacağına inanıyor.

Raikkonen "4.lük aradığım değildi ancak kesinlikle dünyanın sonu değil."

" Gridde daha da yukarılarda olabilirdim ancak Q3’te son durumda bir kaç noktada lastiklerimi kilitledim ve değerli zamanlar kaybettim. Dramatik değildi ancak bu pistte küçük hata büyük şeylere mal oluyor."

" Özellikle iyi bir start alabilirsem galibiyet mücadelesi verebileceğime inanıyorum. İyi bir aracımız var ve özellikle yarışta rekabetçi olması gerekiyor." dedi.

“Raikkonen Yine de Galibiyet Mücadelesi Verebileceğini Düşünüyor” için 0 yanıt

bir türlü anlamıyorum bu durumu kazanmak istiyorum diyor ama şu hale bak.hale gelişmemiş sıralama performansı kaç yarış oldu kimi daha bırak polü ilk 3 içinde olamıyor.nasıl birşey anlamıyorum.yok lastikleri bloke ettim yok pist dışına çıktım ;hep hata hep hata

Bu pistte startta yer kazanırsa kazanır Kimi. Aracı ağır iyi start alamaz diyesim geliyor ama iyi startlarını gördük Kimi'nin. Yok eğer startta yer kazanamazsa pitlere kadar boş boş döner bence.

bence kimi diğer pilotlara göre daha ağır ama 2 seansataki fark biraz düşündürüyo açıkcası gene çok geride değil jkirli taraf dezavantajı ise iyi değil keşke 5 olsaydı

bir zamanların sıralama dehası, hatasızlık abidesi ne hallere düştün ayakta rüya görmeye başladın, formula 1 kariyerin kabusa dönüşüyor, seni sadece mucizeler kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir