Kategoriler
Formula1

Massa Kınandı Ancak Ceza Yok!

Felipe Massa, Avrupa GP hakemleri tarafından kınandı ve para cezası aldı ancak galibiyetini etkileyen bir ceza yok.

Hakemlerin pit alanında yaşananların ardından Massa’nın durumunun inceleneceğini açıklaması sonucunda galibiyet şüphe altına girmişti.

Brezilyalı pilot ikinci pitini yapmasının ardından pit alanından çıkarken neredeyse Adrian Sutil’e çarpıyordu ve hakemler bu olayı tehlikeli buldular.

Bu olay sonucunda Massa kınandı ve 10.000 avro para cezasına çarptırıldı.

 

Massa Pit İnceleme

“Massa Kınandı Ancak Ceza Yok!” için 0 yanıt

geçen yarışta vettel alonso'yu pit çıkışında hallaç pamuğu gibi atarken, 2006 italya'da kubica-alonso pitte yarış yaparken, nakajima pit çıkışı ismini unuttuğum bir pilota vurup kanadını kırarken… bu akıllı hakemlerin aklı neredeymiş acaba? resmen delinin kuyuya taş atması gibi uydurdular bir taraflarından. ayrıca pistte böyle uçan balon gibi ırkçı alman medyasının şişirmesiyle kendini bir halt sanan sutil önce takım arkadaşını geçsin. ondan sonra tur yediği yarış liderine aklınca hazımsızlık yapsın. sana f.india bile çok, adı bir ara mclaren ile anılmıştı, amca kendini fezada sanmış demek ki.. albers'e winkelhock'a şuna buna hava yapması kolay, fisi'ye gelince niye çuvalladın?? şişirme bir balonsun hepsi bu..

Öyle yarışın sonucuna etki edecek bir ceza gelmesi saçma olurdu ztn, çok da komik olurdu, normal olan buydu.. Ama bazı arkadaşlar çok gülüyolarmış, çok eğlenmişler herhalde.. Biz, geçen sene takım içinde sadece pilotların arasında geçen bir çatışmadan dolayı suçlu görülen pilotun 5 sıra geriye düşürülmesine ve daha da vahim olanı takımın o yarıştan alacağı puanların silinmesine hiç gülememiştik, ve hatta hiç de eğlenememiştik.. FIA'dan nasıl kararlar çıktığını unutmuyoruz arkadaşlar, bu kadar kolay gülüp eğlenmeyelim bence..

Geçen sene maacaristan gp sinde mclaren kendi pilotları arasında bir bekleme yaptığı için alonso 5 sıra ceza aldı ve sezon sonuna bakın ,şampiyonanın gidişatı değişti..2006 monza ve alonsoyu da hatırlarım…
Engelleme yada kural ihlali varsa ceza verilsin yoksa hiç incelemeye almasınlar ,kınama filan komik oluyor ..
Yarış dışındaki tavırlar kınanır ,yarış içinde kurallar geçerlidir,ilk defa yarış içinde bir kınama gördüm…

bende bir mclarenli olarak ceza almamasına sewindim arkadaşlaar biraz objektif oloalım bu yarışı açıkça massa haketti. böle fanatikliğe gerek yok zaten orda az da olsa zaman kaybedip mağdur olan massa ceza werseler yazık olurdu. gerçi bunu bi mclaren yapsa nolurdu bilmem ama genede ii olmuş

massa buhareketi daha güçlü bir takım ve pilota yapsaydı cezası daha büyük olurdu mclarenin hakkının yendğini düşünüyorum

pitte bayrak ile ilgili kurallar nasıl işliyor?normalde pistte tur yiyen pilot pitte böyle bir durumda yol vermeli mi?böyle bir kural var mı?

tabi tabii hatta fia girmiş pitte ferrari kazansın diye heikkiyi oyalamış, lewisinde aslında daha 10 turluk benzini vardı ama fia gece garajda boşaltımış:)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir