Kategoriler
Formula1

McLaren Avukatı Hamilton'un Şampiyonluğu için Çalışıyor

McLaren adına bir avukat, Formula 1 şampiyonluğunu Lewis Hamilton’a kazanadırmak için duruşmaya katıldı.

Barrister Ian Mill duruşmada, Brezilya yarışını Hamilton’un önünde bitiren BMW Sauber ve Williams’ın yakıt sıcaklıkları ile ilgili kural ihlali ile avantaj sağladıklarını söyledi.

BMW Sauber ve Williams araçlarının ihraç edilmesi ve Hamilton’un 4.lüğe çıkması durumunda çaylak pilot şampiyonluğu elde edecek.

Fin pilot Raikkonen, 17 yarışlık sezonda çaylak pilot Hamilton’u sadece 1 puan ile geride bırakmıştı.

Barrister Ian Mill: "Kural açık. Eğer bir ihlâl olduysa, bu bir performans artışıydı. Yaptırım, korkarım ihraç olmalı"

"(durumu) Sezonun herhangi bir bölümünde herhangi bir takıma olmuş gibi dikkate almanızı istiyorum"

"Geçmişte bir zamanlarda, bir ihraç olmuştur, tekrar sıralama olmuştur. Sizden bütün istediğimiz, normal olarak ne oluyorsa onu yapmanız"

Britanya yönetim kurulu tarafından McLaren adına yapılan itiraz, Brezilya yarışındaki BMW Sauber ve Williams araçları ile ilgili hakemlerin verdiği kararaydı.

Hakemler, verilerde büyük çelişkiler olduğunu ifade etmişti.

McLaren, casusluk davası sonucunda aldığı 100 milyon dolarlık para cezasının yanı sıra, 2007 senesindeki puanlarından da olmuştu.

Yönetim kurulu o zamanda, eğer pilotların delil sağlaması durumunda puanlarının saklı kalması konusunda af önermişti.

Avukat Mill, aynı savı kullandı.

Mill: "Pilot, bütünüyle masum. Ama kusurlu aracın faydasına sahip."

"Takımın ihraç edilmesi doğru olmalı, bunun yanında pilotun da puanlarını kaybetmesi gerekiyor. Diğer olayda, piltoların FIA’ya yardım etmesi durumunda dokunulmazlık teklif edilmişti."

Diğer takımlarla ilgili avukatlar, kendi ifadelerini henüz vermedi.

Duruşmanın açılışı, itirazın kabul edilip edilmeyeceği üzerine geçti.

“McLaren Avukatı Hamilton'un Şampiyonluğu için Çalışıyor” için 0 yanıt

"pilot,bütünüyle masum.Ama kusurlu aracın faydasına sahip" yapma yaw peki sne içinde mclarenin ceza alıpta pilotların ceza almaması ne?onlar da mclarenin o faydalı aracına sahip diiller mydi? bi insan bu cümleyi kurarken biraz utanır,biraz düşünür ya!!!

"Takımın ihraç edilmesi doğru olmalı, bunun yanında pilotun da puanlarını kaybetmesi gerekiyor. Diğer olayda, piltoların FIA'ya yardım etmesi durumunda dokunulmazlık teklif edilmişti."bak burda ne yazıyor :))

"pilot,bütünüyle masum.Ama kusurlu aracın faydasına sahip" yapma yaw peki sne içinde mclarenin ceza alıpta pilotların ceza almaması ne?onlar da mclarenin o faydalı aracına sahip diiller mydi? bi insan bu cümleyi kurarken biraz utanır,biraz düşünür ya!!!

mclaren aracını kullanan mclaren pilotları için ceza vermeyen fı* hamilton şampion olacak diye kusurlu bir aracla birlikte pilotları da ihraç mı edecek sizin aklınız buna eriyormu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir