Kategoriler
Formula1

Horner: Alonso, Renault'a Gidecek

Red Bull takım patronu Christian Horner’e göre Fernando Alonso, Red Bull söylentilerinin olmasına rağmen 2008 için Renault’a gidecek.

Horner: "Pilotlarımız, 2008 için anlaşmalıdır ve Alonso’nun durumu, Renault’ta sonuca ulaşacak. Alonso ile ilişkilendirilmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, geçmiş iki yıldaki ilerlemelerimizi göstermektedir."

"Ama Renault, bir koltuğa sahip olup henüz gelecek sene için pilotlarını açıklamayan Toyota’dan başka tek takım."

Alonso şu anda tatilde ve İspanyol pilotun geri dönüşü işin Renault, sponsor meseleleri ile ilgileniyor. Bu arada Alonso tatile çıkmadan önce İsviçre’de bir kaç üst düzey Toyota temsilcisinin göründüğü söyleniyor.

“Horner: Alonso, Renault'a Gidecek” için 0 yanıt

bence de renault a gidecek ama brawn'ın honda'ya katılmasıyla birlikte alonso honda'ya geçip j.button ile birlikte yarışabilir. hatırlarsanız bikaç hafta önce honda yöneticileri alonso'nun takıma gelmesi durumunda barrichello'yu aguri'ye gönderebileceklerini söylemişti. ayrıca tam bilmiyorum ama honda renault'tan daha yüksek bütçeli bir takım. brawn'ın katılması ve honda'nın yapacağı cazip bir teklif alonso'yu honda'ya çevirebilir. kimbilir?

Renault buyuk ihtimal, ama Toyota`yida yabana atmamak lazim, En buyuk rakipleri Honda`nin Brown`la anlasmasindan sonra onlarda bir transfer bombasi patlatmak zorunda hissedebilirler..

Bence de Renault'ya dönecek, ancak tedbirli ve temkinli davranıp, Mclaren'ın Renault'ya *çtığı davanın sonucunu bekliyor. Eğer Renault bu davadan ceza alır ve bu pilotları etkilerse bu durumda baska takım deneyecek….

bence de alonso reno ya donecek ancak tedbirli davranıo reno ceza alıcak almıcak mı die daha karar vermio eger almassa renoya gecebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir