Kategoriler
Formula1

Renault: Çözüm Yarışa Hazır

Renault Avustralya GP’si öncesinde çözüm planının hazır olduğunda ısrar ediyor.

Tüm Renault motorlu takımlar kış testlerinde sıkıntı çekmişti ve motor sorunlarından dolayı çok fazla yol katedememişlerdi. Renault’nun pist operasyonları şefi Remi Taffin Renault’nun hala yapması gereken çok fazla şey olduğunu kabul ediyor, ancak Melbourne’e kadar epeyce geliştiklerini söylüyor.

“İlk yarışta haftasonu planımız güç ünitesi hakkında öğrenmeye devam edebilecek esneklikte olmak. Temek amacımız takımların mümkün olduğu kadar fazla güç ve sürülebilirlikle pistte olabilmeleri. Hala öğrenmemiz gereken çok şey var, ancak tüm yarış haftasonunu takımlarımızla oluşturacağız ve bu da sıralama ve yarış hakkında bize çok fazla bilgi verecek. Bunun kolay olmayacağı gerçeğini saklamıyoruz, ancak çözüm planımızda gelişim kaydediyoruz ve Melbourne bunda bir sonraki aşama olacak.”

Taffin sezonun açılış yarışının tüm üreticiler için bir test olacağına inanıyor.

“Melbourne F1 araçları için her zaman zorlu bir pist olmuştur, ancak bu sezon yeni güç üniteleri ile birlikte çok daha büyük bir mücadele olacak. Albert Park’ın ana özelliklerinden biri en büyük mücaedeleyi içeriyor: dar virajlar ve kısa hızlanmalar.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Renault: Çözüm Yarışa Hazır” için 14 yanıt

Serhan Acar’ın yarıştaki yorumlarını duyar gibiyim ”Renault için kabus dolu bir haftasonu oluyor sayın seyirciler”. Eskiden bazı yarışlarda gridin yarısı ya kaza yapar ya arıza yaşardı. En azından o anıların keyfini biraz daha canlandırıcaz bu sezon. (ciddi kazalar hariç tabi, onun keyfi mi olur)

Bu arada insallah cozmuslerdir sikintilari.en azindan yarisi tamamlasinlar.tum reno motorlu araclarin yolda kaldigi bi durum hic hos olmaz. Biz f1 izleyicileri anlariz da durumu normal haber bultenlerinde bu sekilde bir haber yansirsa renonun global imaji icin hic iyi olmaz

Bi cozduk bi cozemedik.ilerleme kaydettik diyor.birisi mercedesten 2 tur yeriz diyor.reno ile takimlar kustu galiba konumuyorlar heralde biri hanya diyor biri konya.

Biz Renault olarak gücümüze güveniyoruz.

Buna entegre olan RBR ninde aero dinamik verileri oldukça iyi.

Yazılım konusunda da ciddi sıkı çalışma var.

İlk yarış ilk 5 veya 6 gerisi gelicektir gelişim süresi esas bu haftasonu başlıyor bakalım takımların seviyesi ne durumda.

Gerçi favori mercedes tahminlerde de onu işaretledim ama ne olur ne olmaz genelde yanılırım tahmin konularında 🙂

Yarışma kısmında üye ol dedim WordPress gibi bir sayfa çıktı ve üyelik aktif değil dedi..Normal sayfadan bakmamışım afedersin. Şimdi bende hallettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir