Kategoriler
Formula1

"Alonso Kokpitsiz Kalmayacak"

Konu hakkında konuşan kişi El Mundo Deportivo’ya yaptığı açıklamada "Fernando’nun kokpitsiz kalmayacağına emin olun." dedi.

Briatore ise dün yaptığı açıklamalarda Fernando’nun bir iki gün içerisinde Renault’a dönüp dönmeme konusunda karar vermesi gerektiğini söylemişti.

Alonso’nun kaynağı ise "Program dahilinde çalışıyoruz. 15 gün içerisinde her şey belli olacak." dedi.

Kaynak aynı zamanda Alonso için tek seçeneğin Renault olmadığını söyledi. Kaynak "Mart ayına kadar her takım pilotunu değiştirebilir." dedi.

Spekülasyonlar Alonso’nun 2009 için Ferrari ile anlaşmasından dolayı Renault’a gitmekte sorun yaşayabileceği yönünde. Briatore, Alonso’nun Renault’u geçici bir yer olarak kullanmasını istemiyor.

Briatore, El Pais’e yaptığı açıklamada "Alonso 2009’da Ferrari’nin kendisini beklediğine inanıyor. Ancak bunun onun için zor olduğunu görüyorum."

"Her takım pilotlar şampiyonluğu için yarışan mükemmel bir pilota ve markalar şampiyonluğuna yardım edecek destekçiye ihtiyaç duyar."

"Ferrari zatenRaikkonen’e sahip ancak yinede her şey olası." dedi.

“"Alonso Kokpitsiz Kalmayacak"” için 0 yanıt

Eğer Alonso Ferrari ile anlaşırsa destek için herhangi bir problem olmaz markalar şampiyonluğu konusunda… Çünkü Ferrari eğer bu sezonda olduğu gibi gibi eşit şartlarda davranırsa ne Alonso üzülecek nede Ferrari takımlar şampiyonluğunu kaybedecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir