Kategoriler
Formula1

Basın: Alonso 2009'da Renault'da Kalıyor

Fernando Alonso İspanyol gazetesi AS’nin haberine göre 2009 sezonu için BMW-Sauber veya Honda’ya geçmemeye karar verdi.

 

Gazetedeki habere göre 27 yaşındaki pilot Renault’ya güveniyor ve gelecek sezonki kural değişiklikleriyle birlikte takımının BMW’yi yakalayacağını hatta geçeceğinin muhtemel olduğunu düşünüyor.

 

Aynı habere göre Alonso daha rekabetçi bir takım olmasına rağmen BMW’nin bir kaç yıllık kontratını kabul etmeye istekli olmadığını, -şu an olduğu gibi serbest (istediği an transfer olamayacağı) olamayacağı için- söyledi.

 

BMW Alonso’ya bu hafta içinde teklifini sundu fakat 2 kere dünya şampiyonu olan pilot Honda’nın da teklifini 2009’a kadar rekabetçi olamayacağı için reddetti.

 

Alonso Alman Sport Bild’e verdiği demeçte “Tabi ki gelecek sene için Renault dışındaki olasılılıkları da gözden geçirmeliyim. Önceliğim Renault fakat bu sadece 2009 için çok ileri adım atılması halinde mümkün.” dedi.

Alonso 2009 için üç ya da dört olasılık bulunduğunu ve Honda takım patronu Ross Brawn ile görüştüğünü doğruladı.

“Basın: Alonso 2009'da Renault'da Kalıyor” için 0 yanıt

Pilotajına diyecek yok şumaher varken iki kere şampiyon olmuş bunu göz ardı etmemek lazım. mclarende çalkantılı geçsede oldukça parlaktı ve son yarışa kadar şampiyonluğu kovaladı. neyse geçelim transfer meselesine Bu saatten sonra başka takıma gideceğini sanmıyorum. Seneye Reno çok daha güçlü olacaktır tahminime göre şampiyonluğa oynayacak.

geç bunları artık kardeşm ya neymiş efendim gündem için yapıomus a<dam kendni kantLAMIS 2 Kere sampiyon olmus daha ne..alo yu sewmiyorsan da böyle saçma şeylerle yargılama..

bence alonsonun gündemde olması hoşuna gidiyor…sürekli habercilere malzeme verip haberleri izliyor ve böylelikle seneye muhtemel olan anlaşmalarının fiyatlarını yüksek tutuyor…,
renault bu konuda hiç konuşmuyor eminim oda buna müsade ediyor..sonuçta o biryere gitmeyecek..
düşünün alonso hakkında çıkan tüm haberler yeni anlaşma yapabilme ihtimali ile ilgili! onlarda olmasa hakkında çıkacak tek haber takımını eleştirmesi!!!

Daima senin yanındayız ve hep öyle olacak yürü koçum sen bizim için bir tanesin.Sonuna kadar "El Nano Fernando"

alonso walla artık geç bi takıma da ne oldugunu umursamıyorum walla yeter artık öleceğim meraktan..umarım doğru karar verirsin

Bunların hepsi sansasyonel haber,söz konusu Alonso olunca hiçbir şeye inanamassın,ama benim bildiğim yadatahmin ettiğim diyelim Renault un 2009 da daha rekabetçi ve şampiyonluğa daha yakın olacağıdır.

Alonso'yu göreceksiniz bence bu haber asılsız seneye BMW SAUBERDE olacak özellikle BMW Motor'a verdiği değer kadar aerodinamik'e değer verse pistin en iyi arabası cıkacak ama nerde inşallah Alonso BMW'ye gelir Heid Alonso kadar iyi bir pilot değil sadece fırsatçı fırsatçı olmasa bırsey yapamıyor hep geri kalıyor BMW'ye artık adam akıllı bir pilot lazım

alonso bukadar güvenıyorsa bmw ye karsı renaultu tercı edyorsa renault muhendıslerınnde elinin armut toplamaması bu guvenı bosa cıkarmaması lazım adamın takıma nekadar guvendgıı ortada 2009 calısmalarına en once baslayan takıma karsı takıma bukadar guvenıyosa muhendslerınde gece gunduz calısıp yenı seyler bulması lazım şampıyona hakettgı aracı vermek lazm

eğer alonso tercihini bmw veya renault dışında başka bir takım olarak yaparsa ben bunun bir VEFASIZLIK olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM. önce kendini düşünmeli alonso. 2009 için gerçekten podyumda olmayı istiyorsa önündeki seçenekleri iyi tartıp ölçmeli ve artık bi karar vermeli. sıkıldık bu konudan yani. hergün basın başka bişi sölüyo.

aman kalsın o rosberg ben sewmiyorum o amadı sutil olabilir ama biraz daha tecrübe kazanmalı ama ben alonso'nun yeteneğini çok sewerim ama gelmesini istemem ama gelirsede karışmam az öncede dediğim gibi alonso iyi bir pilot ama ben hei'ye alışığım çünkü takım kurulduğundan beri onu desteklemişimdir. williams'ın canı cehenneme bizden ayrıldıklarına seviniyorlardı şimdide seviniyorlarmıdır acaba yasin.:)))

:))) bu son günlerde duydugum en muhtesem haber su motor gelişiminide yaparsak (fia izin verirse) ki alonso 2009 da renodaysa flavio max ve ecclestonedan bu garantiyi almıstır renault alonso 2009 güzel günler bizi beklıyor demektir alonso gibi bir pilot bmw gibi zirve takımına karsı renaultu secıyorsa vardır bir bildiği 😉

inşallah bize gelmez biz heidfeld-kubica ikilisinden memnunuz hei'de sorunları geride bıraktı seneye dahada iyi olur araçta hızlı olursa gerçekten mükemmel işlere imza atarız HEİDFELD-KUBİCA. GO BMW SAUBER F1 TEAM. :)))))

Hadi reno iş sende artık varını yoğunu ortaya koyarak gerçekten hızlı bir araç yapmalısın Alonso renoda kalarak hem vafasız bir pilot olmadığını hemde reno ya nekadar güvendiğini göstemiş oldu.Umarım kural değişikliği renoya yarar da rekabetçi bir araç yapabilirler.Tabi şu motor konusunda da bi çözüme ulaşılır inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir