Kategoriler
Formula1 Manşet

“V8 Motorlar Devam Etseydi Mercedes F1’den Ayrılabilirdi”

Daimler yönetim kurulu üyesi Thomas Weber’e göre, yeni v6 motorlara geçilmeseydi Mercedes F1’den ayrılabilirdi.

2010 yılından bu yana F1’de takım sahibi olan Mercedes geçtiğimiz yıla kadar istediği sonuçları almayı başaramamıştı.

Fakat yeni v6 motor kurallarıyla birlikte Mercedes sezonun ilk üç yarışını kazandı ve şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösteriliyor.

Daimler yönetim kuruku üyesiThomas Weber’e göre eğer V8 motor kuralları devam etseydi Mercedes F1’den ayrılabilirdi.

“Eğer V8 kuralları devam etseydi F1’den ayrıabilirdik. İçimizde böyle sert tarışmalar yaşıyorduk”

“Yeni kurallarla birlikte artık F1’e daha çok yatırım yapabiliriz. Açıkcası bu konuda ikna olduk”

Weber ayrıca yeni “sessiz” motorlara alışılması gerektiğini düşünüyor.

“Eğer hacmini arttırabilmek mümkün olursa tabi ki ses problemini çözmeye çalışabiliriz”

“Artık tüm yol otomobillerinde turbo motorlara geçiliyor. Şuan bir Porsche’ye binseniz onda da aynı sesleri duyarsınız. İnsanlar buna alışmak zorunda”

““V8 Motorlar Devam Etseydi Mercedes F1’den Ayrılabilirdi”” için 12 yanıt

bastırdık ve sonuca vardık diyor vede tehdit ediyor aklınca..

sizin gibi fabrika takımlarının yüzünden f1 artık bir spor değil bildiğin yol makinası olmuş durumda..

Bilmediğimiz şey değildi bilmediğimiz şeyler söyleyin. Motorsporlarını bu hale getiren en üst federasyondan baskı yapan bu binek üreticileriydi. Bunların alayını kovacaksın bunlar yarışmanın gelirinin dışında ki gelirlere bakıyorlar gerçekte yönetim kurullarının umurlarında değil yarışmak. Judd Cosworth Ferrari gibileri rahatlıkla yeter gride. Şu insanların yanıp tutuştuğu büyük markaların hiçbirisi Mclaren ve Ferrari gibi bakmıyorlar bu olaya varlıkları buna bağlı değil. Gözümde değerleri o yüzden o kadar Renault dahil. Redbull motorsporları ruhuna temel düzeyde gelir olsa bile yılların Renault’sundan daha bağlı. Cosworth’ü birkaç Mercedes’e değişmezdim kötü alıştırdılar malesef ki bizi.
2 milyon $’lık araçlarla 15-20 milyon $ ‘lık arge yada bütçe ile F1 bugünden çok daha zevkli olabilir. 250 m. $ harcayınca bir halt edilmiş olunmuyor.

kocum mercedes.. 5 sene sonra bir c 180 alirim boyle devam ederseniz.. soyle 1.6 200+ hp bisey cikarirsaniz tadindan yenmez..

V8 motorlarda Reno dışında kimseye gelişim izni verilmediğinden gelinen durum herkesin malumu idi.Gelişime izin verilseydi şu an olan şey gene olacaktı.Red Bull bir kaç yarış kazanacaktı.Ama hiç şampiyonluğu olmayacaktı.
Gelişim olmadan on yıl daha devam edilseydi Redbull ve Vettel şampiyon olmaya devam edecekti.Bu bir tercih meselesidir.Sırf aerosu iyi diye birinin şampiyonlukları sıralaması ne kadar mantıklı ise motoru güçlü diye şampiyon olması aynı şekilde mantıklıdır.

V8 motorlarda Reno dışında kimseye gelişim izni verilmediğinden gelinen durum herkesin malumu idi.Gelişime izin verilseydi şu an olan şey gene olacaktı.Red Bull bir kaç yarış kazanacaktı.Ama hiç şampiyonluğu olmayacaktı.
Gelişim olmadan on yıl daha devam edilseydi Redbull ve Vettel şampiyon olmaya devam edecekti.Bu bir tercih meselesidir.Sırf aerosu iyi diye birinin şampiyonlukları sıralaması ne kadar mantıklı ise motoru güçlü diye şampiyon olması aynı şekilde mantıklıdır.

artik sampiyonluklar tehdilerle aglayarak kaznilir oldu. sira ferraride seneye de ferrari tehdit etsin f1 cekiliriz diye.

Adam ne diyor siz ne diyorsunuz bearkadas.Nasil bir cekememzlik bu anlams degikim ..
Diger takimlarin yorumcukari cikip helal olsn diyor siz diyemiyorsunuz.yetiremiyorsunuz.
Kurallar diyor kurallar V8 motordan sikayetci olan kim ??? zaten en iyi v8 motor Mercedesdi.
Adamlar biz motor yapariz demis kisacasi.ve yapmislar da .Sizin tskiminiz yapamdiysa Mercedese degil takimizda sucu arayin!
Ve eminim bu sesten Mercedesinde hosuna gitmiyordur.Dusunsenize hem ses var hem en iyi arac ve motor Mercedes nasil bi reklam yaomis olurlar ..Muthis olurdu Mercedes icin.ama kurllar dahilind olan bu.Bunun icinde Mercedese degil Fia d sucu arayin !

zaten en ıyı yaptıgınız yol otomobili turbo olarak alısıksınızda gayet normal f1 ıcınde en ıyısı olmanız e ferrari ne olacak normaldı gerıde olacagıda cunkı hıc alısık degıller her kez zorla v6 ya bınecek degıl benım param olsa v8 v10 alırım da yolda da ıstemem v6

Kimsenin günahına girmek istemem ama bi FIA yla birlikte hareket ediyoruz demediğin kalmış. Eğer Sizin yüzünüzden bu sporun en çekici yanlarından biri olan ses bu hale geldiyse gerçekten iğrençsiniz.

sen kimsin de insanlar alışmak zorunda falan diyebiliyorsun. o zaman yol araçlarına da ön -arka kanat takın. sizin gibiler markasının reklamını yapacak diye koca f1 elinizde maskara oldu.
umarım seneye devran döner yine gerilere düşersiniz ezilirsinniz ve defolur gidersiniz bu spordan. burası garaj takımlarının yeri sizin reklam oyuncağınız değil.darbeciler sizi.

hiç kimse sizin çıkarınız için bu arı vızıltısını duymak zorunda değil.böyle bir ses olduğunu testlerde duydunuz.peki neden insanlara avustralyada dayatma ile sundunuz.ksr bakmayın beyler biz eşşk olduktan sonra semer vuran çok olur.seyircidir bir sporu yücelten.hiç kimse bilet almazsa tvyi açmazsa ozaman görürüm bu sözleri söyleyenleri.seyir ve izleme düşünce, 2005teki araçları getirmeye mecbur kalırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir