Kategoriler
Formula1 Manşet

Montezemolo, Ferrari’de Büyük Değişiklikler Olacağını İşaret Etti!

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, La Gazetta Dello Sport’un haberine göre Formula 1 takımında büyük değişikliklerin olacağını işaret etti.

Uzun zamandır başarıya hasret kalan Ferrari’de takım patronu Stefano Domenicali’nin geleceği hakkında olumsuz haberler çıkıyordu.

Domenicali pozisyonu için “Bu işi isteyen tüm kıskanç insanlara bunun için mücadele etmeleri gerektiğini söylüyorum!” demişti.

Ancak gazetenin haberine göre Domenicali artık yolun sonuna gelmiş olabilir. Montezemolo, özellikle Bahreyn yarışındaki performansın ardından oldukça kızdı.

Bugün Maranello’daki Ferrari müzesinde konuşan Montezemolo “Ne sormak istediğinizi biliyorum.”

“Cevabum şu ki olmamız gereken yere ulaşmamız için yerinden oynamayan taş kalmayacak. Gece gündüz durumu geliştirmek için çalışacağız ve ihtiyacımız olan kararları vereceğiz.” dedi.

“Montezemolo, Ferrari’de Büyük Değişiklikler Olacağını İşaret Etti!” için 29 yanıt

anlaşılamayan meşrubat takımı gibi lobi yapmıyorlar geride kaldıklarında en fazla ayrılırız durumları o kadar..

pistlerde de kayıplar

hep demeçler sanırsak gündemi değiştirme ve hedef saptırmaca

yoksa değişen bir şey yok

baskın takımın değişmesi dışında

hep nal toplama durumları ahh ferrari ah.

Benimde aldigim istihbarata gore ferrari ispanya yarisinda neredeyse sifirdan tasarlanmis aracini gorucuye cikarilmasi icin 7\24 calisiyormus (f14t-b) sayet beklenen performans yakalanilmazsa dara agaclari kurulacak…

Bu briatore masalını geçen senenin ortasından hatırlıyorum. Eh biraz beklentinin altını yakalayınca erken başladı “Briatore – 2014 Adventures” 🙂
Son olarak Sevgili Briatore abimiz ömrü billah gelmemek üzere F1’den ve motorsporlarından men edilmişti; gerçi Fransızlar o kararı bozmuşlardı ama FIA kararından geri dönmez herhalde. 🙂

Ferrari yıllardır nal topluyor. Değişiklik gerektiğini yeni mi fark ettin?

Ferrari’den gitmesi gereken 1 numaralı kişi Monte ama korkarım ki bu yakın gelecekte gerçekleşmeyecek. Son derece saçma kararlar veriyor, ancak umut ediyorum ki şikeci birisini takımın başına getirip Ferrari itibarını daha da zedeleyecek kadar aptal değildir.

Montezemolo Domenicali’ye İspanya’ya kadar süre vermiş diyorlar.Ama ben Çin yarışında bu kadar kötü bir sonuç daha yaşanırsa Dom’un direk gönderileceğini düşünüyorum.

Aldığım en güzel haber buydu dostum gerçekten artık gitsin ya içimden bir parça çıktı sanki bu haberi duyunca adı kara şeytan olabilir.

Aynı teranelere devam.Gelin Monte den birkaç satır okuyalım.

Bu sezonu unutmak istiyorum , Alonsoya hakettiği aracı vermeliyiz, İkincilikten bıktım vs vs vs.

Kuralların değişmesinden dolayı çok mutluyum. Performansın yüzde doksanının aerodinamiden geldiği Formula’lardan hoşlanmıyorum.Ferrari’nin dünyadaki en güçlü V6′yı yapabilecek güçte olduğundan eminim.

Amacımız kazanabilecek bir araç üretmek. Çok detaylı bir yeniden yapılanma geçirdik ve Allison’ın dönüşüyle birlikte çok tecrübeli mühendislere kavuştuk. Bazı farklı alanlara önem verecek yeni kurallar olacak, motor da bunlardan birisi ki bu iyi olduğumuz noktalardan birisi. İyimser olmak için iyi bir sebebimiz var, çünkü kazanabilmek için her şeye sahibiz.

Bunun gibi onlarca avuntu cümleyi yazabilirim.Bence gitmesi gereken biri varsa o da monte olmalıdır.
Monte Ferrari’nin F1 koluna gereken özeni göstermiyor.NAsıl olsa Ferrari dünyanın en güçlü markası seçildi.Google yi coca colayı solladı.Kendi ismi de italyan cumhurbaşkanlığı ile anılıyor.Daha ne istesin ki.
Ara sıra çıkıp Bay e ile ağız dalaşına giriyor.Ara sıra da Domenicalliyi savunuyor, Ara sıra Alonsoya fırça atıyor.İşte böyle tırı vırı işlerle uğraşıp duruyor.Ferrariye kaşarlanmamış ve hatta daha genç ve istekli bir başkan lazım.

son iki gündür siteye girdiğimde verdiğim tepkiler şöyle:
http://www.youtube.com/watch?v=JncgoPKklVE

ne oluyor, ne değişti, son yorumlar nereye gitti, şu yandan fırlayan daha fazla isimli arkadaş ne ayak, haberi gönderen kişiyi haberin dibinde küçük bir şekilde rahatça görebilirken şimdi neden neredeyse haber kadar büyük, neden çözünürlüğü değiştirmişim gibi duruyor, bu pasta neden bu kadar güzel kabarır, bu yumurtaların hangisi daha büyük 🙂 aslında ne oldu ne bitti kısa bir açıklansa fena olmazdı 🙂

Son yorumlar bir süredir zaten yoktu sanki. Temada bazı sorunlar var gibiydi. Onları aşmak ve biraz hızlanmasını sağlamak için güncelleme yaptık. Daha işlevsel hale getirmeye çalıştık ama bazı düzenlemeler daha yapmamız gerekiyor.

iphonecu arkadaşlardan da yorum bekliyorum 🙂

genel olarak daha iyi oldu gibi. anasayfayı daha işlevsel hale getirmeye çalıştık. Login kutusu falan çirkindi o daha iyi oldu.

Evet, pc’de güncellemeler işe yaramış görünüyor: nâdan’ı terketmek ve yâran’ı bulmak ilişkisi 😉 🙂 🙂

Belki Ferrari’deki Mühendisler kadar kazanmıyorsunuz ama daha başarılı bir iş çıkarmışsınız 😉

Briatore’nin gelme ihtimali yüksek. Gelirse sevineceğim çünkü Domenicali’den daha iyi iş yapacağı kesin fakat aynı zamanda bir endişem de var. Briatore herkesin bildiği gibi Alonso’yu çok seven bir isim. Acaba bu takım içi dengeleri değiştirir mi diye endişe de ediyorum.

Ferrari ispanyaya kadar dominicaliye durumu düzeltmesi için zaman verdi. Durum kötü giderse Briatore Dominicali yerine gelecek listede Ross Brawn da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir