Kategoriler
Formula1

Mclaren, Renault'un Avantaj Sağladığını Düşünüyor

Gelecek ay Renault’un Dünya Motorsporları Konseyi’nin önüne çıkmasından önce Mclaren konuya ciddi yaklaştığını bir kez daha göstermiş oldu.

Mclaren, eski mühendisleri Phil Mackareth’ın 2006 eylül ayında Renault’a götürdüğü belgelerin Fransız üretici tarafından kullanıldığına inanıyor.

Mclaren’den yapılan açıklamada "Mclaren’e ait belgeler bilinerek, kasten ve yoğun şekilde Renault F1 tasarım ve mühendislik takımı tarafından ortaya koyulmuş ve tartışılmıştır, böylece açıkça onlara fayda ve adil olmayan avantaj sağlamıştır." sözlerine yer verildi.

Bazı kaynaklara göre Mclaren, Renault’un olaya yaklaşımından dolayı da memnun değil.

Renault 6 Aralık’ta FIA Dünya Motorsporları Konseyi’nin karşısında Mclaren’e ait belgelere sahip olmakla ilgili suçlamalara cevap verecek. FIA’ya yapılan başvuruda Mclaren’e ait 33 belgenin, eski tip 11 adet flopy diskette eski Mclaren çalışanı ile Renault’a gittiği ve kullanıldığı belirtildi.

Bu dosyalar içerisinde Mclaren’in 2006 ve 2007 araçlarına ait 780 adet teknik çizim bulunuyor. Mclaren takımı bu belgelerin 7’si üst düzey olmak üzere 18 Renault çalışanı tarafından görüldüğünü iddia ediyor.

 

“Mclaren, Renault'un Avantaj Sağladığını Düşünüyor” için 0 yanıt

Herhalde aynı olacak olması gerek zaten… madem mclaren kanıtlanmamış bir şey için ceza yedi renault da yesin dava bi sonuçlansın o sağa sola zıplayan biatoreyi görecezz..

yaa caldıysak bıle dava acan taraf yanlıs ferrarı acsınn alalala nıee mclaren acıyoo onlar ztnn bu sene kopya f2007 yı kullanmadılarmı bızde f2007 den yararlansak azcık sucmuuu :D:D

reno başarılı olmadı ki diyosunuz..hatırlarsanız,reno sezon içinde baya bi ilerleme sağladı..ama..çok çok geride olduğu için bu ilerleyişi yarış kazanmasına felan yetmedi..ayrıca,başka bi arabanın bilgisi renoya tam uymayabilir..belki uydurmaya çalışmışlardır ama başarılı olamamışlardır..sonuçta,mclarenin bilgileri kendi arabası için..reno için değil ,ki renoya uygulanınca renoyu uçursun..he..crash ın dediği gibi..daha ortada bişi yok.bakalım bi ferrari..pardon fia olayı halletsin açıklığa karıştırsın :)) ama,eğer böyle bişi varsa,briatoreye çok gülecem valla..yaw adam ne çok dır dır ediyordu mclaren davasında:))

mclaren kendi bilgilerini renault'a verip ferrarininkileri almış, bu yüzden mağdur+suçlu=suçsuz gibi bir eşitliği millete yutturup kendi yaptıklarını unutturmak istiyolar.

avantaj sağlamak için başarılı olmak gerekir ne alakası var arkadaşım reno nun bu seneki en büyük sorunu lastik lerden kaynaklandı yoksa ilk üç takım arasında rahatlıkla yer alır ve birincilik çıkarabilirlerdi..zaten ****ürülen belgeler araç cizimleriyle ilgili…

mclaren nasıl bir ceza bekliyor merak ediyorum. kendisine verildiği gibi 100 milyon dolarmı verilsin istiyor 😀 renault böyle ceza yedigi an F1den çekilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir