Kategoriler
Formula1

Lotus: “Yaşadığımız Sorunlar Çin ve İspanya’da Son Bulacak”

Lotus, Çin ve İspanya GP’leri ile birlikte herşeyi yoluna sokmayı hedefliyor.

Enstone merkezli takım yeni V6 turbo motorlarla gerçekleştirdiği “felaket” başlangıçın ardından, Bahreyn’de Red Bull ve Toro Rosso tarafından kullanılan gelişmiş Renault motorunu teslim aldı.

Autosprint’te yer alan habere göre, Lotus yaşadığı sorunlar nedeniyle Renault’un güncellediği yeni motoru iki hafta gecikmeli olarak kullanabilmiş.

Çin GP’sine yeni güncelleme paketleri ile gelen Lotus, gelecek ay gerçekleştirilecek olan İspanya GP’sine daha büyük güncellemeler ile gelmeyi planlıyor. Ancak takımın Fransız pilotu Romain Grosjean temkinli.

“Formula 1’de asla mucize yoktur. Yapılan iş vardır”

“Barcelona’da çok yukarılarda olmayacağız. Buna rağmen büyük bir adım atacağımıza olan inancım tam. Daha iyi bir noktada olacağız”

Sebastian Vettel ise Çin’de Mercedes motorunun yine daha önde olmasını bekliyor.

“Tur başına yaklaşık bir saniye yavaşız. Renault bu farkı kapatsa elbette büyük bir sürpriz olurdu. Fakat bu gerçekçi bir hedef değil. Bizim için gerçekçi olan hedef ilk beş içerisinde yarışı bitirmek”

“Lotus: “Yaşadığımız Sorunlar Çin ve İspanya’da Son Bulacak”” için 7 yanıt

Tabii bir detayı unutmuşum Maldonado genelde kendi aracını değil diğer takımların araçlarını pert ettiği için paçayı kurtarıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2 yarışta da temas ettikleri yarış dışı olduğu halde kendisi devam edebilmişti..

Aslında Lotus tam olarak üvey evlat muamelesi görmüyor. Renault’un şu anki motorlarını zaten Redbull yazılımcıları destekliyor e hal böyle iken Lotus her halükarda geride kalır. Elbette haklı olarak Redbull’da kendisini de 2. takımını ayırıyor bunu da çok yadırgamamak lazım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir