Kategoriler
Formula1

Button: Mercedes’lerle Sadece Ricciardo Savaşabilir

McLaren’den Jenson Button Red Bull pilotu Daniel Ricciardo’nun Çin GP’sinde Mercedes’i zorlayabilecek tek pilot olduğuna inanıyor.7

McLaren lastik aşınması sorunları yaşarken Avustralyalı pilot uzun turlar atabilmişti ve Button bundan etkilenmiş görünüyor.

“Ricciardo Red Bull’da çok güçlü görünüyor. Takım arkadaşından çok daha hızlı ve uzun turlarda yedi tur fazla gidebildi. Çok iyi görünüyor ve aracı da lastikler üzerinde çok verimli.”

Button Ferrari’nin hızının ise aldatıcı olduğunu düşünüyor.

“Ferrari’lerin Mercedes ile savaşabileceğini sanmıyorum. Tek turluk süreleri çok dikkate almam, çünkü bu yarışları kazanmanızı sağlamaz. Uzun sürüşler yarış kazandırır.”

“Alonso Ricciardo kadar hızlı değil. Red Bull çok istikrarlı, 1:44’lerde tam 18 tur. Bence Mercedes ile savaşacak çocuk odur.”

İngiliz pilota göre Shanghai’da lastik sorunları işleri karıştıracak.

“Biraz karışık olacağını düşünüyorum. Fark birilerinin lastikleri çalıştırırken bazılarının çalıştıramaması. Birkaç araç lastikleri yemeyecek ve onların tur zamanlarının bizimkilerden çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Button: Mercedes’lerle Sadece Ricciardo Savaşabilir” için 12 yanıt

mercedes aracı kötüyken bile çinde galibiyet kazandı bu pist mercedese çok uyuyor bence 3. ye tur bile bindirebilecek bir fark yaparlar

Vettel için alarm çanları çalmaya başladı

Bir kaç yarış daha ezilmeye devam ederse 4 şampiyonluğu bile sorgulanmaya başlanır

Riccardo oldukça iyi sürüyor ama Çin de Mercedeslerin güçlü olacağını düşünüyorum yinede. Hamilton aracında sorun olmasına rağmen yine en iyi dereceyi yaptı. Burda Rosberg ilk zaferini kazanmıştı bakalım ikisi arasında nasıl bir mücadele olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir