Kategoriler
Formula1 Manşet

Ricciardo: “Mercedes’i Yenmek İstiyorsak İyi Kalkış Yapmalıyız”

Çin GP sıralamalarında 2. olarak çok iyi iş çıkaran Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, Mercedes’in normal şartlarda hala önde olduğunu ve onlarla mücadele edebilmek için startta iyi olmaları gerektiğini söyledi.

Ricciardo “Yağmur da olsa yarışabilirim ancak tek istediğim yarının kuru zeminde geçmesi. Kuru zemin bile olsa iyi performansa sahip olabiliriz ancak Mercedes her koşulda bizden hızlı olacaktır.”

“Neler olacağını göreceğiz. İyi bir start alıp kafamızı eğmeli ve daha hızlı olmaya çalışmalıyız.”

“Seansın sonu oldukça memnun ediciydi. Dürüst olmak gerekirse seans boyunca zorlandım. Bu koşullardan iyi bir şekilde ayrılacağımı hissetmiyordum ancak son seansın son bölümündeki son yağmur lastiklerimde biraz daha fazlasını çıkarmayı başardım ve iyi bir tur attık. İlk çizgide olduğum için oldukça memnunum, iyi bir gündü.”

“Seansın diğer bölümlerinde çok rahat değildim. Mevcut koşullarda istediğim gibi değildim. Ancak son sürüşte bir kaç değişiklik yaptım ve son turda her şeyi bir araya getirdik. Bu yüzden evet, mutluyum.” dedi.

“Ricciardo: “Mercedes’i Yenmek İstiyorsak İyi Kalkış Yapmalıyız”” için 12 yanıt

Allah yardımcısı olsun rbr’nin hamilton ve rosberg bugün düzlükte 20 km daha hızlıydı rbr’den ıslak zeminde kuru zemindede rahat 20km hatta 25 km fark olabilir..Yani değil geçmek yaklaşamayacaklar bile..ayrıca dünkü stintlerde Mercedesler yine 0.6+0.7 sn daha hızlıydı uzun turlarda Mercedes 3 pit yapsın rbr 2 pit yapsın gene geçecek Mercedes başka oluru yok

Mercedes pilotları yerine önce takım arkadaşına odaklanması kendisi için daha iyi olur.
Puan cetvelinde takım arkadaşından yukarda olması kendisine zamanı gelince büyük
ayrıcalıklar getirebilir. Bu yüzden sıralama performansını istikrarlı şekilde yarışlara
yansıtmaya devam etmeli.Sezona gerçekten güzel başladı.Ayrıca gerçeken sempatik
bir pilot.Red Bull’dan bir şampiyon çıkacaksa eğer, Vettel yerine Ricciardo’nun şampiyon
olmasını tercih ederim:)

Bence ispanya dan itibaren Rbr Mercedes e epey yaklaşabilir bu yarış çok kritik önem taşıyor Hamilton adına
eğer kazanırsa puan farkını açarak şampiyonluk yolunda önemli bir adım atmış olur ki bu araçla kuvvetle muhtemel kazanması diğer taraftan ispanyadan itibaren mercedes in bu kadar farkla önde olacağını düsünmüyorum.Birde biraz politik yönününü geliştirmesi gerekiyor hamilton ın Bazen rosbergle ilgili saçma sapan açıklamalar yapıyor bence takım arkadasıyla bütün olmalı daha ılımlı mesajlar la sampiyonluk yolunda kendine avantaj sağlamalı arkayı tutan bir takım arkadası sizi her zaman rahatlatır:)

geçen sezon senin yerine vergne yi çok istedim ama şuanda RBR neden seni seçtiğini anlıyorum gerçekten beni çok şaşırttın tebrikler böyle devam et.

Hamilton Alonso karimi bisey bu usak .Takdir ediyorum.
Dogru solemis ama hem kalkista Rosa gecilecek yerini korusa bile o duzluklerde isin zor Ric.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir