Kategoriler
Formula1

Button “Sancılı” Hafta Sonunun Ardından Hayal Kırıklığı Yaşıyor

Jenson Button, McLaren için puansız geçen Çin GP’sinin ardından hayal kırıklığı yaşıyor.

McLaren pilotları Magnussen ve Button cumartesi günü sıralama turlarında son bölüme kalamamış ve 12 ile 15. sıralarda yer almışlardı. Yarışta da pek ortalıklarda görünmeyen McLaren hafta sonundan puansız ayrıldı.

2009 yılının dünya şampiyonu Jenson Button, nerede haya yaptıklarını bilmediğini söylüyor.

“Oldukça sancılı bir hafta sonu oldu. Takımın pozitif kalmaya devam etmesini umut etsemde bu mümkün olmayabilir. Çünkü araca yaptığımız güncellemeler işe yaramıyor. Nerede hata yapıyoruz gerçekten bilmiyorum”

“Barcelona için birkaç güncelleme paketimiz var. Ama onlar öndeki araçlarla aramızı kapatmaya yeterli olmayacaktır”

“Söylemek zorundayım ki fabrikadaki herkes elinden geleni yapıyor. Bu sonuç bu kadar çok çalışan ekibimiz, mekanikerlerimiz ve takımdaki herkes için büyük hayal kırıklığı”

“Button “Sancılı” Hafta Sonunun Ardından Hayal Kırıklığı Yaşıyor” için 8 yanıt

Tr gp si olsaydi mclaren kimin sponsorlugunda yarisirdi acaba? Petrol ofisi, turkcell 🙂 sakaya vuruyorum mclaren icin yorum yapacak bir sey yok cunku. Yazik

Şimdi soralım arşivci gençliğe bilmem kim dergi sayı cilt fasikül hemen yazardıo bir ara şimdilerde bıraktı

aşağıda yine yorumu var..

ilk yarışta boy boy Ron resimleri ve demeçleri boy gösteriyordu ve ekliyordu..

magnusen şampiyon ve çok doğru seçim..

ve dennis işini o kadar disipline yapıyor du ki takım hizaya gelmişti.

araç harikaydı atıp tutmalar biz dedikki mc larenin pilot seçimleri isabetsiz yok dediler hamiltonda gençti vs..

alın perez örneği..

aynısı magnusende öyle olacak bir yere yazın.

Sezonun ilk yarışından sonra bizim arka süspansiyon sisteminde bir sorun olduğunu hissettim ki bence takımı sorunu bu yenilikçi tasarım. Kısaca TUTMADI yine diyebiliriz.

Tasarım kağıt üstünde güzel baya iyi ama araca entegre edince çalışmıyor bir türlü. Arka taraf çok kötü araçda. Hızlanmıyor bir türlü araç. Hızlandırma çalışmalarıda boşuna resmen. Hatta artık lastik problemine dönüştü güncellemeler. Daha çok aşınıyor lastikler.

Bir an önce bir yol bulmaları lazım. Tasarımı yapan adam kimse kafayı çalıştırsın artık bulsun aksilik nerde. Önümüzde uzun bir zaman var sonuçta.

Bu sene zaten kimse şampiyonluk veya galibiyet beklemiyor ama hiç değilse son yarışlarda olduğu gibi sürünmeyelim.

Avrupa yarışlarında geri döneriz bence bu arada ama Ferrari ve RB ye ne kadar yetişiriz orası ayrı bir konu.

Yönetim/mühendis kadrosu bu sezon içi veya sonu çok büyük bir değişiklik yaşayacaktır.
Ron’un takımın başına geçme kararını alma nedeni/sebebi de bizim ekran başında göremediğimiz bir seviye de işlerin yolunda gitmiyor oluşuymuş.

————————-
Ron’un neden bu denli aero departman çalışanı avında olduğu zaten yeterli bir mesajdı.

Mp4-28’den hiç bir farkı yok 29’un da.Şansslıyız ki bu seneyi podyumsuz kapatmicaz 😀 Redbull ile Prodromou konusunda biran öcne anlaşıp yeni araç çalışmasında mutlaka katkısı olması lazım Seneye’de sürünücez yoksa.

“Barcelona için birkaç güncelleme paketimiz var. Ama onlar öndeki araçlarla aramızı kapatmaya yeterli olmayacaktır”

Ulan daha 2 hafta önce en hızlı 2.takımız demiyor muydun? Yine aynı şekilde 2013’ten daha iyi durumdayız diyen de sen değil miydin?

2015 için şimdiden hazırlanmaya başlamalısınız. Bu aracı hızlandırmak bize hiç birşey kazandırmaz. Sezon McLaren için çoktan bitti.

“Söylemek zorundayım ki fabrikadaki herkes elinden geleni yapıyor. Bu sonuç bu kadar çok çalışan ekibimiz, mekanikerlerimiz ve takımdaki herkes için büyük hayal kırıklığı”

Herkes elinden geleni yapsa sonuç bu olmaz. Ha herkes elinden geleni yapmıyor. Yada elinden geleni yaptığını iddia edenler beceriksizin dik alası.

Mclaren takımında bir şeylerin yolunda gitmediğini her yarış haftası farklı sponspor ile yarışmalarından anlayabilirsiniz Avustralya’daki performans fiyaskoymuş bunu anladık bence sezonun ilerleyen bölümlerinde 2015’i düşünmeye başlayacaklardır. Mercedes ile arası Hamilton takımdan ayrıldıktan sonra malum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir