Kategoriler
Formula1

Hamilton'un Gözleri Doldu

1994 senesinde İtalya’daki kaza sonrasında hayatını kaybeden Brezilyalı efsane pilot, Hamilton’un çocukluk kahramanıydı.

Autosport dergisi tarafından yılda bir olarak düzenlenen ödül töreni süresince Hamilton, 3 ödülünün ikisini Vivian Senna’nın elinden aldı. Vivian Senna, 22 yaşındaki pilotun, pist üzerinde ve dışında abisine benzediğini ifade etti.

Vivian Senna: "Bir pilot ve bir insan olarak bana Ayrton’u hatırlatıyor. Bunu, onun gözlerinde ve yüzünde görebiliriz."

Bu durum, Hamilton’un çevresindekilere gösterdiği soğukkanlı dış görünüşünün kırıldığı anlardandı.

Hamilton: "Hayatımda konuşamadığım, tıkandığım anlar çok fazla değildir."

"Bu bana dünyalar demektir ve (Vivian Senna) çok güzel şeyler söyledi. Televizyonda ve büyük izleyici kitlesi önünde asla ağlamayacağıma söz vermiştim ama bu, o anlardan biriydi. Kendimi kontrol edemedim. Kelimelerin kiyafetsiz olduğu bir zamandı."

"Vivian ile Brezilya yarışında karşılaştık ve onun orada hazır bulunması özeldi. Ama onun buraya gelmesi ve ödülü bana vermesi, Ayrton Senna’nın burada olması kadar iyiydi."

"Onunla (Ayrton Senna) hiç görüşmedim. Sadece onun kitapları ve videoları ile, karakteri hakkında bilgim var."

"Sadece ona benzer şekilde parlayabileceğimi umuyorum. Onun benim hayatıma etkisini asla unutmayacağım"

Hamilton ayrıca Pazartesi günü de bir başka ödülü, bir altın yıldız ödülünü Britanya Yarış Pilotları Kulübü’nden aldı.

İngiliz pilot bunların yanı sıra, önümüzdeki Pazar verilecek olan BBC Yılın Spor Adamı ödülü için de kuvvetli adaylardan.

Hamilton: "Bunların hepsiyle şoke olmuş durumdayım. Bu kadar ödülü kazanacağımı yıllarca düşünsem aklıma gelmezdi."

"Britanya Yarış Pilotları Kulübü, Britanya sporu iadına çok şey yaptı ve her şekilde beni destekledi. Bu yüzden altın yıldızı almak harika"

"BBC Yılın Spor Adamı için, sadece orada olup akşamın tadını çıkaracağım ve normalde karşılaşma fırsatı bulamayacağım insanlarla görüşeceğim"

"Eğer onu kazanırsam, benim için büyük bir anlam ifade edecek. En iyiler bu ödülü kazandı ama bazı şaşırtıcı yeteneklere karşı (adayım)"

“Hamilton'un Gözleri Doldu” için 0 yanıt

autosporta yakıştıramadığım için öyle düşünmek istemiyorum. ITV olsa ingiliz basını derdim. Gerçi ITV ile Autosport nerdeyse beraber çalışıyorlar 😀 Hamiltonun hakkını da yememek lazım iyi bir pilot olduğunu gösterdi. Ama abartmamak lazım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir