Kategoriler
Formula1 Manşet

Di Montezemolo: Schumacher Daima Bir Kahraman Olarak Bilinecek

Ferrari başkanı Luca di Montezemolo, Formula 1’in Efsane Alman pilotu Michael Schumacher’in, Ferrari’deki herkes için daima bir kahraman olarak bilineceğini söyledi.

Michael Schumacher Ferrari’de yarışan en büyük pilotlardan birisi oldu. Toplamda 11 sezon İtalyan takımda mücadele eden Schumacher, 5 şampiyonluk ve 72 galibiyet elde etti.

Münih’te bir Ferrari bayii açılışında konuşan Ferrari Başkanı Luca Di Montezemolo, Alman pilotun daima bir kahraman olarak hatırlanacağını söyledi.

“Formula 1’de son 14 yılda sekiz markalar şampiyonluğu ve altı pilotlar şampiyonluğu kazandık”

“Bunu mümkün hale getiren pilotları düşündüğümde, aklıma Ferrari için her zaman bir kahraman olarak kalacak tek bir isim geliyor”

“O sonsuza kadar Ferrari tarihinde kahraman olarak bilinecek. O isim tabi ki Michael Schumacher”

“Umarız eski sağlığına en kısa sürede kavuşur”

“Di Montezemolo: Schumacher Daima Bir Kahraman Olarak Bilinecek” için 7 yanıt

montezemolo, raikkonen’i getirmek için schumi’yi gözünü kırpmadan harcayan adamdır. Kendince intikam aldığını zannetmiş, çok çok çok pişman olmuş, Ferrari hala daha kendini toparlayamamıştır.

O iş biraz farklı idi.

Schumacher’in 2 seçeneği vardı.

”Devam Etmek” // Bu durumunda Raikkonen ile takım arkadaşı olacaktı. Massa gönderilecekti.
”Emeklilik” // Ayrılacaktı, Ferrari Raikkonen-Massa ikilisi ile devam edecekti.

Schumacher devam eder miydi? Tabi ki evet. Raikkonen Schumacher’den çekinmezdi. Bu kadro oluşturulurdu. Schumacher emeklilik kararını yorgunluğunun yanı sıra büyük bir etken olan ”Massa” için aldı. Eğer Schumi, istemediği halde gönderileceğini hissetseydi, çok önceden seçeneklere bakardı. Ve en büyük seçenekte McLaren olacaktır. Ron Dennis kesinlikle bu fırsatı kaçırmazdı.

Hep söylemişimdir, Schumacher ile en iyi kan uyumunu McLaren sağlardı bana göre. Bilinen bir gerçek, Formula 1’deki en disiplinli takım McLaren. Schumacher gibi makine gibi çalışan bir pilotla inanılmaz bir kombinasyon ortaya çıkardı. Görmek isterdim, hep merak edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir