Kategoriler
Formula1

Williams Muhafazakar Yaklaşımı Sürdürecek

Pat Symonds, Formula 1 şampiyonasındaki pozisyonlarını daha iyi bir yere getirene kadar yarışlarda muhafazakar yaklaşımı sürdüreceklerini söyledi.

Williams, Avusturya’da rakibi Mercedes’e göre daha muhafazakar bir strateji ile yarışınca pitlerde geçilmekten kurtulamadı ve Valtteri Bottas ile Felipe Massa ancak 3 ve 4. olabildiler.

Symonds “Sağlam bir pozisyona gelene kadar muhafazakar şekilde yarışmayı sürdüreceğiz. Şu ana kadar 4 ve 6. sıralar arasında yer aldık.”

“Avusturya yaklaşımımızın klasik örneğiydi. Mercedes ile yarışmak istemedik çünkü Ferrari’ye karşı kaybetme riskimizin olduğunu gördüm.”

“Fernando’nun farkı bir saniyenin altına düşürmüş olması yaptığımızı doğruladı.  Daha agresif olsaydık 2 sn daha kaybetseydik o pozisyonu kaybedebilirdik.”

“Bu yüzden bir süre daha böyle devam edeceğiz.” dedi.

Avusturya GP’de kazandığı puanlar ile Mclaren’i geçerek 5. sıraya yükselen Williams, Force India’nın sadece 2 puan, Ferrari’nin ise 13 puan gerisinde yer alıyor.

Symonds “Pozisyonumuzu sağlama almak için kısa sürede Avusturya’daki gibi bir yarış daha geçirmekten başka bir şey bana keyif vermez. 3. sıraya gelmemizi istiyorum.”

“O andan sonra daha maceracı bir şekilde yarışabiliriz.”

“Bu kadar yakın mücadele ederken her şey hızlı bir şekilde değişebilir. Ve sene sonundaki çifte puan her şeyi tersine çevirebilir. Bu yüzden tutkulardan bahsetmek zor.”

“Ancak şu anki pozisyonumuzdan memnunum. Şu anda en iyi 3. araca sahip olduğumuzu düşünüyorum bu yüzden 3. olmazsak çok iyi iş çıkarmamış oluruz.”

“Avusturya’dan önce ortalama 10 puan kazanıyorduk ve bazı fırsatları kaçırdığımızı hissettik.”

“Haftalık 10 puan alarak edindiğimiz pozisyon benim için yeterli değildi.”

“Bir takımın domine ettiği sezonda diğer takımlar için durum daha zor oluyor çünkü 1 ve 2. sıra 43 puan kazandırıyor. O yüzden 43 puandan daha az puan alma şansımız var.”

“Biz geride kalan puanlar için mücadele ediyoruz. Bir hafta sonunda birisi iyi performans gösterirse durum değişebiliyor. Mesela Mclaren Avustralya’da orantısız puanlar kazandı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir