Kategoriler
Formula1

Glock: "Brezilya Sonrası Çok Zordu"

Timo Glock, 2008 sezon finali Brezilya’nın sonrasını, Formula 1 kariyerinin en zor pist dışı anları olarak niteledi.

Interlagos’taki yarışın ardından Toyota pilotu, Lewis Hamilton’un şampiyonluğa ulaşması için yavaşladığı yönünde suçlamalarla karşılaşmıştı.

İspanya’daki Onda Cero radyosuna konuşan Glock: "Herkesin tepkisini gördüğümde bu çok zordu ve anlaması da zordu. Sonraki iki hafta bile gerçekten zordu"

Alman pilot, kendisinin ve mühendisinin, takım arkadaşı Jarno Trulli de dahil olmak üzere, yarışın son bölümlerinde ıslak zemin lastiklerine geçmeme riskine girdiklerini söyledi.

Glock: "Buzda sürmek gibiydi ama yine de doğru karardı. Çünkü eğer lastikleri değiştirmiş olsam yarış sonunda şimdiye göre bir sıra kaybedecektim"

"Kendi yarışımı çıkardım ve şampiyonluk mücadelesiyle ilgilenmedim"

"Daha sonra bütün muhabirler üzerime geldiğinde, Lewis’in beni geçişinin onun dünya şampiyonu olması anlamına gelip gelmediğini merak ettim"

"Ama yarış sırasında içinde bulunduğum konumla ilgili herhangi bir fikre sahip değildim"

Alman pilot ayrıca yarış sonrası tepkilerin ve komplo teorilerinin biraz garip olduğunu ama bunun, dünya çapında populer bir sporda yer almanı bedeli olduğunu belirtti.

Glock: "Formula 1’e inanıyorum ve bu yüzden bu şeylerle yaşamamız gerekiyor."

“Glock: "Brezilya Sonrası Çok Zordu"” için 0 yanıt

Sen kimin kimi geçtiğini görebildin mi ki.Acaba o araç pite girseydi ne mazeret arayacaktın.Toyota da Ferrari motoru kullanmıyorki yaranmak için çalışsın.Asıl seni üzen o olsa gerek.ve tavi renı taraftarı olduğun için vs.vs. eziklikler

bence bu konuşmalara gerek yok timo kendini geliştiren bi pilot lewis in şampiyınluğu için kendi kariyerini tehlikeye atıcak bişi ypmaz adam yolunda gidiodu yavaşladı geçildi bu kadar basit ama ferrari olsaydı orda ki otomobil bu konu çok daha deişik yer alırdı basında

abi bende anlamiyorum hemen her ferrrari taraftari adama bilerrek yapti dedi adam daha yollda gidemiyodu doru düzgün
(ben de bi ferrari ve ondan önce kimi tarftariyim kimse yanlis anlamasin 😉 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir