Kategoriler
Formula1

Singapur, 2009 Yarışı için Revize Ediliyor

Autosport’taki habere göre Singapur GP organizatörleri, 2009 senesindeki yarışta geçiş imkânlarını arttırabilmek adına pistte revizyon yapmak için FIA ve F1 takımları ile görüşme halinde.

Fernando Alonso tarafından kazanılan ilk Singapur GP’nin büyük övgüler almasına rağmen yarış sorumluları, 2009’daki etkinliğin daha da iyi olmasının yollarını arıyor.

Özellikle de etkinliğin başkanı Colin Syn, pilotlar için geçişi kolaylaştırma adına ardışık ilk virajları yeniden düzenlemeyi göz önünde bulunduruyor.

Colin Syn: "1., 2. ve 3. virajları modifiye ediyoruz. Çünkü bu sene pilotların geçiş için daha fazla imkânı olmasını istiyoruz"

Ayrıca ilk yarışta eleştirilere konulan olan ve F1 takviminin belkide en tümsekli pisti olarak görülen Singapur’da pist yüzeyinde de geliştirmeler için planlar var.

Syn: "Tümsekleri düşürüp pistin üzerini daha pürüzsüz yapmak istiyoruz. Böylelikle gelecek yıl, 2008’dekine göre daha da iyi bir yarış için gelişim olacak."

Anlaşılan o ki geçen sene bordürler nedeniyle kazaların da olduğu tartışmalı 10. viraja da bir modifiye düşünülüyor. Buradaki kazalardan en akılda kalanı yarış içinde Ferrari pilotu Raikkonen’inki idi.

Geçen sene Singapur’daki F1’in ilk gece yarışı, yarış organizatörlerinin gösterdiği çaba yüzünden takımlar, pilotlar ve izleyiciler tarafından övgüler ve ödüller aldı.

Geçen sene bu etkinliğe katılan eski dünya şampiyonu Mika Hakkinen: "Kesinlikle büyüleyici bir GP, harika bir yarış gördük ve herşey yolunda gitti. Bu yüzden iki tane GP galibi vardı diye düşünüyorum. Biri Fernando Alonso diğer ise Singapur’dur"

“Singapur, 2009 Yarışı için Revize Ediliyor” için 0 yanıt

en kötü yarış ispanya cadde pistiydi bence.
singapur için bir ümit olabilir, ama ispanya'nın cadde pistinde hiç bi numara yok…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir