Kategoriler
Formula1

Mercedes, Honda'ya Motor Sağlamaya Açık

Mercedes Motor Sporları Patronu Norbert Haug, Alman firmanın gelecek sene talep gelmesi halinde Honda Racing takımına motor satabileceklerini duyurdu.

Mercedes gelecek sene Mclaren dışında Force India’ya da motor sağlayacak olmasına rağmen Haug, Honda ile de anlaşabileceklerini duyurdu.

Haug "Eğer takımı destekleyen konusunda iyi bir açözüm olursa, bunu görüşebiliriz. Ancak finansal arka plan olmak zorunda."

"Şu günlerde hediye veremezsini ve bu ekonomik koşullarda Formula 1 adına yardımcı olmak isteriz. Ross Brawn, Nick Fry ve çalışanları şu ana kadar çok iyi iş çıkarttılar ve eğer yardımcı olabilecek bir durumda olursak buna çalışırız."

"Ancak finansal dayanılabilirlik önemli." dedi.

Daha önceden Ferrari’nin adı bu konu için anılmıştı ancak dünkü lansmanda takım yetkilileri bu haberleri yalanladı.

“Mercedes, Honda'ya Motor Sağlamaya Açık” için 0 yanıt

bence brawn mercedesi seçecektir seçmek zorundadır çünkü honda için en iyi seçenek şu durumda mercedes o olmazsa renault dur.ama takım bi alıcı bulmadı ki bi alıcı bulalım bunu hallederiz.

ben brawnın yerınde olsam renault motorunu secerdım gelişim hakkıda var büyük bir markada ferrari vermycgını acıkladıgına gore ve eskı ferrarici brawnında mercedes motorunu kullanmayacagına gore renault ve bmw en kuvvetli adaylar sanırım

Honda kalmadığına göre Honda ismini kullanmak istemiyorum.Takımı fry değilde brawn yönetiyor ve mercedes e sıcak bakmadığı bu açıklamayla belli.
1. ferrari
2. ?
3.secenek mercedes olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir