Kategoriler
Formula1

"Raikkonen Başka Bir Dünyada Yaşıyor"

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali’ye göre 2007 dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, inanılmaz bir karkter.

İtalyan takımın her sene geleneksel olarak düzenlediği "Wroom" etkinliğinde Domenicali’ye, Buz Adam lakaplı Fin pilot soruldu.

Alman haber ajansı SID’e konuşan Domenicali: "Kimi, bir başka dünyada, bir başka gezegende yaşıyor"

Bu soru ve cevap, Ferrari’nin 2009 aracı F60’ın hafta başındaki tanıtımındaki bir anektottan gelişti.

Mugello’da 2009 aracının tanıtımına katılan kaynaklara göre Felipe Massa, Michael Schumacher, Luca Badoer  ve Marc Gene padokta söyleşiler yaparken 29 yaşındaki Fin pilot, otomobil parkında bir aracın içinde uyuyormuş.

Domenicali : "Kimi kendini izole ediyor. Eğer baskı hissederse, bu sadece kendi üzerine uyguladığıdır"

"Ona dışardan pek etki edilmez ve bu inanılmaz."

Domenicali ayrıca, kış arasının ardından Raikkonen’in, birden bire İtalyanca öğrenmesini ve birden bire gülümsemeye başlamasıyı asla beklemediğini de belirtti.

Domenicali: "Bu onun tarzı değil. Ama tekrar sürmek ve yarışlar kazanmak için sabırsızlanıyor."

“"Raikkonen Başka Bir Dünyada Yaşıyor"” için 0 yanıt

Schumi ile 90'ların sonunda başladığım bu tutku ardarda gelen şampiyonluklarla söndüğünü, Ferrari ile devam edeceğini sanardım, ama Rai hepsini geri getirdi. hiç sevemediğim Mclaren de yarışırken bile ona laf etmezdim.
Bora doğru söylemişsin; dialog eksiği olduğu yadsınamaz ama En iyi Rai, ona sadece bir araç verin yeter!
Herzaman Raikkonen

Birincisi ferraride olmak için en iyisi olması yeterli ek olarak duygusallık sıcakkanlılık vb. özelliklere gerek yok 2. kimse kiminin ruhsuz oldup olmadığını bilemez çünkü hiçbirimiz tanımıyoruz ama soğukkanlı olduğu bi gerçek ama bu kötü bi özellik değil

Bora arkadaşa şu konuda katılmıyorum;Ben ce Ferrari onagöre değil, Kimi Mclaren'e gelmeli…diğerlerine değil:)))

Kimiii.. sende ruh yok,, heyecan yok.. yok yok..Evet belki en iyi pilotsun ama bence Ferrari'ye göre değilsin.
Alonso senin yerine gelse takıma bir ruh gelir buna eminim…

Kimi başarıya her zaman aç bir pilot olmuştur..şampiyon oldu ve kendini bırakmadı yaşanılan bazı sorunlar yüzünden 2008 sezonu kötü geçti diye artık adamı ruhsuz,başarıya aç değil,hırs yok vb.gibi şeyler ile anmayın!

tamam finli aynı zamanda buz adam ama bu kadarda ruhsuz olunmazki dua edelimde bu sene sıralama yada antreman seansları esnasında piste çıkmayı beklerken uyumassa bari bir tifuzi olarak kimi gibi iyi ama işine 500 kat daha konsantre olabilen takım ruhuna sahipve onun gibi doymuş değil schumi gibi herzaman başarıya aç olan bir pilotu tercih ederdim

Kimi gerektiği gibi takım ruhundan anlıyor merak etmeyin 🙂 zaten tavırlarından da çok belli kendini her zaman diğerlerinden farklı kılan bi özelliği bu..

kiminin o mimiksiz suratına alışınca bu hali imkansız gibi görünüyordu.ayrıca öyle bir durumda gidip uyması başka biri olunca tuhaf karşılanırdı ama kimi'ye artık herkes alıştı uyumasa şaşırırdık:)

Mclaren'cı olarak Kimi'yi herzaman sevdim Ferrariye gittiğinde bile Alonso'yu alsa da Ferrari Rai bize dönse keşke Hamiltonla çok güzel çekişmeleri olurdu.

evet kimi nin takım ruhu bu lairen sen merak etme o işini yapmış ondan sonra uykuya çekilmiştir yada işinden önce kestiriyodur…

marc, luca, felipe ve schumi muhabbet ve söyleşi yaparken o takımın içinde yer almaktansa gidip uyuyor. kimi nin takım ruhundan anladığı bu olsa gerek… italyanlar alonso alonso diye boşuna yırtınmıyor…

Bu tavrını değiştirirse sıradan biri olur zaten. Bu adam nasıl sevilmez şimdi? Hatta bizdeki(McLaren) misyonunu da tamamlamadığını düşünmek istiyorum.. Bir gün..

Mugello'da 2009 aracının tanıtımına katılan kaynaklara göre Felipe Massa, Michael Schumacher, Luca Badoer ve Marc Gene padokta söyleşiler yaparken 29 yaşındaki Fin pilot, otomobil parkında bir aracın içinde uyuyormuş.:))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir