Kategoriler
Formula1

"Kimi ile Mühendisi Arasında Sorun Yoktu"

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali’ye göre Kimi Raikkonen’e, Fin pilotun Avustralyalı Chris Dyer ile anlaşamaması nedeniyle yeni bir mühendis atanmadı.

Önce çıkan haberlerde Chris Dyer’in 2009’da farklı bir göreve getirilmesinin arkasında bir şeyler olabileceği konusunda şüpheler yer alıyordu.

2008’de Nisan ayındaki İspanya GP sonrasında hiç yarış kazanamayan 28 yaşındaki Fin pilotun şimdiki mühendisi İtalyan Andrea Stella.

Ama bütün pit yolunda ahengin en iyi yakalandığı ikililerden biri Felipe Massa ve İngiliz Rob Smedley olduğuna hiç bir şüphe yokken Ferrari takım patronu Domenicali, Raikkonen ile ilgili mühendisi değişikliği hakkındaki söylentileri yalanladı.

Domenicali: " Kimi Raikkonen ve Chris Dyer arasında olumsuz bir ilişki olduğu konusundaki söylentiler tamamiyle uydurma."

Raikkonen’in geçen seneki sorununun F2008 aracı olduğunu belirterek " Teknik zorluklar veya farklılıklarla ilgisi yoktu." dedi.

Domenicali ayrıca Stella’nın Raikkonen’e destek görevine getirilmesinin, kariyerinde doğal bir ilerleme olduğunu belirtti.

Bunların yanı sıra göze çarpan bir şey Kimi Raikkonen’in, pek başarılı sayılmayan 2008 sezonu sonundan bu yana yoğun antrenmanlar sonucu bir kaç kilo verdiğiydi.

“"Kimi ile Mühendisi Arasında Sorun Yoktu"” için 0 yanıt

Kimi ile Chris arasinda bir sorun oldugunu bende sanmiyorum, hatta iyi anlastiklarini dusunuyorum, cunku Kimi`nin yuzu hep guluyordu Chris Dyer`in yaninda. Kimi kadar Chris Dyer`da cok onemli ve yetenekli biri bence. Hayirlisi olsun insallah daha iyi olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir