Kategoriler
Formula1

Ecclestone Puan Sisteminin Değişikliği Konusunda Kararlı

Bernie Ecclestone, hâlâ Formula 1’deki puan sistemindeki değişiklik için umutlu. Böylece daha çok yarış kazanan pilotun şampiyon olacağını düşünüyor.

Olimpiyatlardaki madalya sistemini Formula 1’de de görmek istediğini her seferinde belirten Ecclestone bugün yaptığı açıklamada sistemin ne olursa olsun daha fazla yarış kazanan pilota fayda sağlaması gerektiğini söyledi.

“Madalya sistemini unutun. Bana göre daha fazla yarış kazanan kişi şampşyon olabilmeli. Sadece, en çok puanı toplayarak ikinci olan kişinin şampiyon olması gerektiğini düşünmüyorum, hepsi bu. Umuyorum ki, yarış kazanan pilotun şampiyon olması pilotları kazanmaları için zorlayacak.”

“Bu yıl birçoğu, işini garantiye alarak ikinci oldu ve kazanmak için mücadele etmediler. Çünkü sadece iki puan fark edecekti. Riske değmezdi.”

“Ecclestone Puan Sisteminin Değişikliği Konusunda Kararlı” için 0 yanıt

Enes Güven (aegschumi) nin de dedigi gibi 14-8 aradaki 6 puanlık fark baya karıstırabilir ortalıgı 😀
ama madalya sistemi mantıklı bi çözüm değil

puan sisteminde diğerleri sabit kalarak 1.ye 12 puan verilmesi 1.liği çok daha cazip hale getirir.Bu yönde atılcak bir değişikliği bende destekliyorum kendi adıma.ama madalya sistemi çok saçma adaletten çok adaletsizliği doğurur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir