Kategoriler
Formula1

Sutil, McLaren-Mercedes Anlaşmasına Güveniyor

Adrian Sutil, Force India takımının Mclaren ve Mercedes ile olan ortaklığının 2009 yılında düzenli olarak ilk on içinde olma konusunda kendilerine faydalı olacağına inanıyor.

Force India takımı bu yıl Mercedes motorlarını kullanacak ve McLaren takımından da teknik destek alacak. Silverstone merkezli takım, geçen sene hiç puan elde edememişti ancak Sutil yeni anlaşmaların bu yıl ilk on içinde er alamlarına yardım edeceğini düşünüyor.

“Bunun büyük bir fayda sağlayacağını ve büyük bir adım olacağını düşünüyorum. Belki de ilk on içinde gerçekten yer bulabiliriz ve birkaç yarışı puanla bitirebiliriz. Bu gelecek yıl için iyi bir adım olur. Buna güveniyorum.”

Alman pilot, Formula 1’deki üçüncü tam sezonunu başlarken artık daha güçlü bir pilot olduğunu da söylüyor.

“Sürüş stilimi yeni düzenlemelere uydurmak zorundayım. Geçen yıl, sıralamalarda iyi iş çıkarıyordum, attığım turlar oldukça iyiydi. Bu sene yeni bir durumlar karşı karşıyayız. Ama bu noktada geçen senekiyle aynı seviyedeyim, ya da biraz daha güçlüyüm.”

“Artık daha tecrübeliyim ve Giancarlo gbi çok iyi bir takım arkadaşım var. Ondan çok şey öğrenebilirim. Formula 1’de geçirdiğiniz iki yılın ardından daha iyi hissediyorsunuz, kendinize güveniniz artıyor.”

“Sutil, McLaren-Mercedes Anlaşmasına Güveniyor” için 0 yanıt

2006 yılında motor dndurma kuralına geçmeden önce gridde cosword motorundan sonra en fazla DEVİR çevirebilen motor Mercedesti,komik bi şaşkınlıkla okudum yani sen 4-5 kere motor patlat sezon içinde ,sonrada ferari motoruyla puan almasını bekle ,garip bi ironi …,)

McLaren teknik desteği
McLaren şasisi
McLaren Kers sistemi
Mercedes Motoru

2 araç arasında teknoloji farkı az olucak.Mantıksız birşey yok gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir