Kategoriler
Formula1

Dennis: "FIA Başkanlığına Eski Patronlar Gelmemeli"

McLaren patronu Ron Dennis, FIA başkanlığı adına Max Mosley’in yerine geçecek kişinin daha önceden bir Formula 1 takımı ile yakın ilişkiler içinde olanlardan seçilmemesi gerektiğine inanıyor.

Haziran ayında Max Mosley’in göreviy ile ilgili son kararı vermesi ile birlikte yerine kimin geçeceği yönünde bazı söylentiler mevcut.

İskoç Kraliyet Bankası eski başkanı Fred Goodwin gibi Ferrari’nin eski takım patronu Jean Todt da bu görev için öne sürüldü.

Bununla birlikte Dennis, bu koltuğa eski bir takım patronunun getirilmesinin tamamıyla yanlış olacağına inanıyor.

FIA başkanlığı görevi ile ilgilenip ilgilenmediği konusunda F1 Racing’in son sayısına konuşan Dennis: "Herhangi bir Formula 1 takımının, FIA içerisinde üst düzey bir görevde asla olmaması gerektiğini düşünüyorum"

"Bütün takımlara karşı tamamıyla tarafsız olma konusunda kendimi oldukça disilplinli olarak görsem bile, bir şirketin liderlik görevlerinden birinde olan herhangi biri, o markayı yaşamak, onunla uyumak ve onu teneffüs etmek zorundadır."

"Başarılı bir takıma önderlik yapan biri için mümkün olacağını sanmıyorum, dürüst olmak gerekirse. Benim için de uygun olmaz."

Dennis ayrıca bu sporda kendisini McLaren’den başka herhangi biri için asla çalışamayacağını da belirtti.

Dennis: "Bilirsiniz, damarımı keserseniz McLaren akar. Ama bu, daha ötesinde bir şey. McLaren’in DNA’s benim içimde ve ben McLaren’in DNA’sındayım"

"Bir başka Formula 1 ortamında, etkili olmam gereken bir yerde çalışmayı hayal bile edemiyorum, Bu kadar basit."

“Dennis: "FIA Başkanlığına Eski Patronlar Gelmemeli"” için 0 yanıt

Ron giderayak çivisini çaktı; da geç olmadı mı be Ron amca, atı alan üsküdarı geçmek üzere. Tamam Max'ten kurtulalım da Todt hakkaten olmaz yani!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir