Kategoriler
Formula1

Renault, KERS'in Avustralya'ya Yetişeceğine İnanıyor

Kinetik Enerji Geri Dönüşüm Sistemi’nin (KERS) sezonun ilk yarışı Avustralya GP’de hazır olması konusunda Renault’un güveni gittikçe artıyor.

Büyük gelişim maliyetleri nedeniyle Flavio Briatore’nin, bu teknoloji ile ilgili yapmış olduğu eleştirilere rağme takım, sistemin zamanında hazır olması için sıkı bir şekilde zorluyor.

Ve sistemin sezon başına yetişmesi konusunda rakiplerinden bazılarının şüphelerini dile getirmesine rağmen Renault, son haftalarda yapmış olduğu gelişmeler sonrası iyimser.

Pat Symonds: "Şunu söylemeliyim ki; Noel’den önce, temel formunda (KERS’i) nasıl çalıştıracağımız konusunda bile endişeleniyordum"

"Ama Noel sonrasında çok ama çok iyi gelişim kaydettik ve (KERS’i) Melbourne’de araca koyma konusunda şimdi kendimize çok daha fazla güveniyorum. Bu konuda herhangi bir garanti yok ama Noel öncesinde pek mümkün görünmezsen şimdi mümkün diyebilirim"

KERS konusunda Renault’un yaptmış olduğu büyük gelişim, şüphesiz aynı sistemi kullanmaya hazırlanan Red Bull takımı için de oldukça iyi haber.

Renault, geçen hafta Potekiz’de R29’u ile zorl bir test yaptı ama takım, üretimi planlanan aerodinamik parçaların yardımı olacağı konusunda umutlu.

“Renault, KERS'in Avustralya'ya Yetişeceğine İnanıyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir