Kategoriler
Formula1

Horner, Yeni Kurallarda Vettel'in Zekasına Güveniyor

Red Bull takım patronu Christian Horner, zekası sayesinde 2009 sezonunda yeni kurallar ile bazı rakiplerine göre daha iyi iş çıkaracak. Radikal kural değişiklikleri ile bu sene ön kanatlar kokpitten ayarlanabilecek ve KERS sistemi de pilotlar tarafından kontrol edilecek.

Horner, Toro Rosso ile kazandığı ilk galibiyet ile Formula 1’in en genç kazanan ismi olan Vettel’in yeni kurallara çok iyi adapte olacağını düşünüyor.

Horner " Gördüklerine göre şu anda aracı maksimumda ve limitte kullanırken inanılmaz derecede yüksek bir kapasiteye sahip ancak henüz kariyerinin başında olan bir sürücümüz var. Özel pilotların böyle kalitesi olur."

" O, yeni aracın tüm karışıklıkları ile gelen paha biçilmez bir genç yıldız. Bu sene pilotlar KERS’in nasıl çalıştığını, fren sistemine nasıl etkisi olduğunu, ayarlanabilir kanatları ve oluksuz lastiklerin kullanımını anlama konusunda meşgul olacaklar ve tüm bunlar herşeyin Sebastian için iyi olacağını gösteriyor."

" Bu sene pilotların çok önemli katkısı olacak ve doğru zamanda doğru şeyleri yapmak zorunda olacaklar. Daha akıllı olan sürücü kazanacak; bu her zaman böyle oldu ve bir şekilde pilotların daha önemli olduğu yıllara geri dönüyoruz."

" Sebastian daha iyi ve güçlü olacak, o daha çok genç ve bu kariyerinde çok ilginç bir adım olacak." dedi.

Horner ayrıca Webber ile Vettel arasında olacak rekabetten endişe etmediğini söyledi.

Horner " Mark harika bir yarışçı ve gerçek bir spor adamı ve onlar son 18 aydır Red Bull ailesinde olmalarından dolayı birbirlerini iyi tanıyorlar ve ilişkileri iyi."

" Takım için etkili çalışacaklar ve birbirlerine saygılı olacaklar ancak birbirlerinin performanslarını ölçecekler. Burada bir sorun olacağını düşünmüyorum." dedi.

 

“Horner, Yeni Kurallarda Vettel'in Zekasına Güveniyor” için 0 yanıt

Şu anda hem yeni kural ve araçlarla şampiyonların bile ne yapabileceği belli değil. Ama şurası kesin ki bu çocuk'da ışık var. McLaren arkadaşıma katılıyorum ama yeni takımı ile anlaşma imzalayacaktır ve yeni takım konusunda Schumaher'in etkisi olucaktır. 2010-2011 yılında onu kırmızılarda görebiliriz.

tahmin edildiği gibi olmazsa şaşırmam:) Vettel Buemi tarafından geçilebilir, daha güçlü olan tororosso aracıyla bu yılda onun süprizlerini izleyebiliriz. Yıl sonunada kalmadan Vettel yeni takımıyla anlaşmasını imzalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir