Kategoriler
Formula1

Renault, R29 İle Hava Limanı Testi Yaptı

Son çıkan haberlere göre 2009 aracı R29’da sorun yaşadığı tahmin edilen Renault Portekiz testlerinin ardından İngiltere’de hava alanında testler yaptı.

Diaro AS, Portekiz’de yeni araçlar içerisinde en yavaş araca sahip olduğu tahmin edilen Renault’un Enstone’a bir saat uzaklıktaki Kemble Hava Limanı’nda çalıştığını iddia etti.

AS normalde aerodinami ve düzlük testleri için sadece tek tır gelirken bu sefer testlere 5 tırın getirildiğini belirtti.

Gazete aynı zamanda Barcelona’da yapılacak olan son testlerde Renault’un R29’a başka bir ön burun takacağını söyledi.
 

“Renault, R29 İle Hava Limanı Testi Yaptı” için 0 yanıt

valla burnu felan değiştirmesinler. yarışta çok işe yarar o burun. vallahi arkadan bir dokunmu öndeki araca, motor kucağına düşer pilotun. o derece çınar kütüğü gibi. pike için tasarlandı o araç dokunmayın. duvara çarpsa duvar devrilir araca bişi olmaz.

havaalanında test yapmışlar uçağa felan vursaydılar, pert ederlerdi uçağı bu burunla. vallahi krizde var. bir sene boyunca uçağın parasını ödemek için alonso, pike başlık parası gibi ara biriktirirlerdi 😀

burun kısmını inceltmeleri daha iyi olur diye düşünüyorum bende kaçak testlerde cabası 😀 fia yakalamasın..

burun altındaki o kutu gibi yer olmasa aerodinami için daha yi olmazmı diye düşünüyorum. daha iyi bir burun ve ön kanat yapabilirler. arka taraflar derli toplu iyi görünüyor.

Rönodan bir çok mühendis ayrıldı. Heralde bunun sonucu bu kötü sünuçlar. Ama yine de şansları var. Geçen sene de biraz geç oldu ama aracı geliştirdiler.

Ön kanat daha şimdiden revize ediliyormuş,pes yani datalar ne kadar yanlış analiz ediliyor,eski tas eski hamam geçen yıla geri dönüldü ,anlaşıldı ispanyolu ancak kırmızılar paklar.

sanırım 5 tırın sırrı motor geliştirme hakkından kaynaklanıyor düzlük hızını arttırmak ıcın motor dataları alıyo olablr takım yoksa bır duzluk testıne 5 tır cok fazla burun konusuuna gelırsek değişmesi görsel acıdan ıyı olacak ama yarar saglıyorsa ben bu burnun kalmasından yanayım bnm ıcın basarı gorsellkten once gelıyor kı en estetik ama 3.4. hızlı arac olacagmza en cırkın en hızlı arac olmayı yeğlerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir