Kategoriler
Formula1

Basın: "USF1, Barselona'ya Yerleşmeyi Düşünüyor"

İspanyol gazete Diario Sport’a göre olası Amerikan Formula 1 takımı USF1, İspanya’da bir Avrupa merkezi kurmayı göz önünde bulunduruyor.

Araçlar, Charlotte’te -NASCAR ülkesinin kalbinde tasarlanıp üretilecekken ortaya atılan söylentiler, takvimin genelde Avrupa yarışlarndan oluşması ve testler nedeniyle USF1’in Avrupa’da bir yerinin bulunması gerektiğini öne sürüyor.

Diario Sport bu yer konusunda bir olasılığı da yazıyor. Bahsi geçen ortam, yeni FIA kurallarına uygun br rüzgâr tüneline sahip, İspanya’nın kuzeyinde Azkoitia’da yerleşmiş, İspanyol Le Mas takımı Epsilon Euskadi’ye yer.

Epsilon Euskadi, Joan Villadelprat ve Sergio Rinland tarafından idare ediliyor.

Villadelpat: "Hepsi doğrı ama şu anda henüz kesin bir şey yok, sadece görüşmeler var"

"İlk olarak (USF1) takımıyla ilgili neler olacağını görmeliyiz."

F1 kariyeri boyunca Benetton, Ferrari, McLaren, Tyrell ve Prost ile çalışmış olan İspanyol Villadelprat, USF1 patronu Ken Anderson’u yıllardır tanıdığını belirtti.

Villadelpat: "Benimle temasa geçen oydu"

"Avrupa’da bir yerlerinin olması gerektiğini düşündüler ve kışın çoğunda takımların testlerini yaptığı İspanya’nın ideal bir yer olacağını göz önüne aldılar"

Bu haberin yanı sıra Peter Windsor, USF1’in 24 Şubat’ta tanıtılacağını açıkladı

Eski takım menajeri ve şimdi muhabir olan Peter Windsor, kendisinin ve Ken Anderson’un planlarının yıllar boyunca rafta saklı kalmasına şaşırdığını belirtti.

Speed TV adına pit yolunda muhabirlik yapan İngiliz, kanalın internet sitesi speedtv.com’a, USF1 ile ilgili gerçek duyurunun 24 Şuba’ta yapılabileceğini açıklad.

Windsor, söylentiler ortaya çıkmasından bu yana tepkilerin oldukça iyi olduğunu ifade etti.

Windsor: "Şüphesiz  ekonomideki durgunluk zamanında para toplamak kolay değil.  Bunu söylemekle birlikte durgunluk, zaman değişikliklerine ve yeniden yerleşme sınırlarınaa adapte olmakla ilgili."

"USF1 ile gittiğimiz, FIA’nın F1 kurallarıyla yaptığı şey de bu."

"Birincil olarak eğlence işinde olduğumuzu biliyoruz ve bu yüzden USF1’in her görünüşü, bunu yansıtacak"

“Basın: "USF1, Barselona'ya Yerleşmeyi Düşünüyor"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir