Kategoriler
Formula1

Söylentilere Göre Honda Kurtuldu, Senna Geliyor

Yükselen söylentilere göre şu anda Honda olarak bilinen F1 takımı geleceğini güvence altına aldı ve sezon açılışı Avustralya GP için hazırlıklar yapıyor.

Fısıltı gazetesi takım patronu Ross Brawn’ın, Brackley’deki merkezde çalışma arkadaşlarına, Honda’nın spordan aniden ayrılmasının ardından 2009 sezonu için çözümün bulunduğu konusunda brifing verdiğini söylüyor.

Söylentilerin ayrıntıları, yeni bağımsız takımın Mercedes-Benz motorlu ve Jenson Button’un takım arkadaşının Brezilyalı çaylak pilot Bruno Senna olacağı.

Melbourne’ye 40 gün kala bu söylentilerin gerçek olması gerekiyor çünkü Honda’nın planlarının ve isim değişikliğinin yakın zamanda yapılması gerekiyor.

Anlaşmalı pilot 29 yaşındaki Jenson Button, 10 km.lik bir küçük maratonun parçası olduğu geçen Pazar, geleceği konusunda ümitliydi.

Kişisel internet sayfasına konuşan Button: "Antrenman gerçekten iyi geçiyor ve umarım bunu bir iki hafta içinde iyi bir şekilde kullanabiliriz"

"Umuyorum ki Melbourne’de gridde olacağım"

“Söylentilere Göre Honda Kurtuldu, Senna Geliyor” için 0 yanıt

Kalan sürede ne kadar başarılı olurlar tahmin etmek zor.Ama umarım Honda nın mirası yarışır.Mercedes motoru kullanmaktan başka şaanslarıda yok zaten.avantaj sağlamasını diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir