Kategoriler
Formula1

Nakajima: "Yeni Williams Ümit Vaad Ediyor"

Kazuki Nakajima, yeni Williams aracı FW31’in dayanıklılığı ve bu ilk zamanlardaki performansından cesaretlendiğini söyledi ve aracın ümit vaad ettiğini belirtti.

Oxfordshire kökenli takım, büyük kural değişiklikleri sonrasında sürpriz ihtimallerinin yüksekliği ile ön sıralara sıçrama çabasında.

Bu bağlamda, yapılan testlerde Nakajima’nın dereceleri ön gruba yakınken, bu dönemde aracın potansiyeli ile ilgili temkinli davranıyor ama ilk işaretlerin olumlu olduğunu belirtiyor.

Nakajima: “Çarşamba günü, yeni araçla ilk gerçek karşılaşmamdı"

“Kendimi çok rahat hissettim ama performans açısından bir şey söylemek için Henüz çok erken. Henüz gerçek bir referansımız yok ve diğer takımların neler yaptıklarını bilmiyoruz"

“Ve Melbourne gridine kadar aracı geliştireceğimize eminim. Bu yüzden temelde 2009 teknik özeliklerindeki bir araça test sürüşüydü."

“Çok iyi bir dayanıklılık seivyesine sahibiz. Bu yüzden çok ümit veirici göründüğünü söyleyebilirim"

Nakajima’nın programında bu hafta şimdiye kadarki ana odak noktası, dayanıklılık ve sistem kontrollerinin yanında mekanik ayarlardı.

Nakajima: “Bir sensör sorunu gibi bazı küçük meseleler vardı ama büyük bir sorun değil bu"

“Çok iyi bir şekilde gittiğini söyleyebilirim"

Williams’ın avantaj kazanmayı umduğu alan, diğer takımlardan farklı olarak enerji depolamak için mekanik volan kullandıkları KERS.

Teoride mekanik KERS, bataryalı sisteme göre dha verimli. Çünkü daha az ısı üretiyor ve bu nedenle daha az soğutma ihtiyacı duyuyor ama dayanıklılığının daha düşük olması konusunda endişeler de mevcut.

Nakajima, KERS’i pistte aktif olarak kullanma konusunda Williams’ın henüz hazır olmadığını kabul etti.

Nakajima: “dürüst olmak gerekirse şimdiye kadar KES’li bir araç kullanmadım."

“Araçta bir defa KERS oldu ama onu kullanmadık. Butona hiç basmadım"

“Bu yüzden KERS ile ilgili herhangi bir izlenimim yok"

“Takımda KERS’in gelişim süreci, hâlâ devam ediyor. Ama şunu temin ederim ki herkes, (KERS’in) mümkün olduğunca erken hazır olması için gerçekten sıkı bir şekilde zorluyor"

“Ama şu an için uygun bir şekilde ne zaman kullanabileceğimizi söyleyemem"

“Nakajima: "Yeni Williams Ümit Vaad Ediyor"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir