Kategoriler
Formula1

Renault R29'da Gelişimi Sürdürdü

Renault, kış testlerinin 2. bölümünü bugün Jerez’de tamamladı ve Fernando Alonso yeni araç ile bugün 109 tur attı.

Takım sıcak ve güneşli havayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştı. Takım KERS üzerinde çalışırken aynı zamanda mümkün olduğu kadar çok yol kat etmeyi hedefledi ve bazı parçaları değerlendirdi.

Öğleden sonra uzun sürüşler gerçekleştirmeden önce sabah pistte kısa turlar atıldı.

Alonso rekabetçi turlar attı ve takımının araçta gelişim gösterdiğini derecelere yansıttı.

Takım mart ayının başında Jerez’de çalışmalarını sürdürecek.

Fernando Alonso "Dün araçla çok fazla tur atmamızın ardından bugün aracı daha iyi anlamak ve sürüşü daha kolaylaştırmak için daha çok setup üzerinde yoğunlaştık."

"Genel olarakçok fazla tur attığımız ve aracın setup değişikliklerine iyi cevap vermesinden dolayı mutlu olmalıyız. Bazı iyi çözümler elde ettik."

"Her gün aracın sürülebilirliği gelişiyor ancak sezon başlamadan önce daha yapılacak çok işimiz var ve kesinlikle doğru yolda ilerliyoruz." dedi.

Christian Silk "İyi bir test günüydü. Araçta gelişime devam ettik ve aracın bugün iyi gitmesi daha fazla yol kat etmemize ve dayanıklılığımızı kontrol etmemize yardımcı oldu."

"Değişiklik yapmaya devam ediyoruz ve araç bu değişikliklere iyi cevap veriyor. Genel olarak bizim için olumlu bir son oldu." dedi.

“Renault R29'da Gelişimi Sürdürdü” için 0 yanıt

faruk arkadaşım o önceden öyle idi mclarenle,ferrari kapışıyodu reno-bmw kavaloyodu ama şimdi öyle olmıcak gibi testlerde herşey ortada willams,toyata,brawn,redbull hepsi iddialı gelio bence bu sene büyük takımlar baya aşalarda kalıcak..

fernando…aracın gelişmesine en büyük katkıda bulunan pilot…o yüzden ross brown istemedi mi alonsoyu honda da…r29 ilk yarışlarda çok başarılı olmayabilir…fakat ilerleyen zamanlarda çok daha iyi olacaktır…önemli olan sezonun ilk arasına kadar mümkün olduğu kadar hem pilotlar hemde takımlar klasmanında iyi puanlar alabilsin…bu sene mclaren ve ferrari ilk başlarda iyi olacaktır…fakat sezon ilerledikçe sauber ve renault gelişip onları geri plana itecektir…en azından öyle umuyorum…

fernando…f1 pilotları içerisinde takımın gelişmesine en büyük katkıda bulunan pilot…bunu 2008 de gördük…2005 ve 2006 da daha önceki yıllardaki sürüş kalitesi ve arcı geliştirmeleri büyük rol oynadı…belki ilk başlar r29 çok iyi birincilikler almayabilir…fakar rekabetçi olup en azından sıralamalarda üstlerde yer alırsa sezon sonu markalar veya pilotlar şampiyonasında galip olabilirler…

"Her gün aracın sürülebilirliği gelişiyor ancak sezon başlamadan önce daha yapılacak çok işimiz var ve kesinlikle doğru yolda ilerliyoruz."eğer alonso bu kadar net konusuyorsa hersey yolunda demektir.ne de olsa o bir setup uzmanı.

geçen sezon r28 hakkında bu kadar umutlu, iyimser haberler okumuyorduk, Alonso araç hakkında sürüşü zor ve değişikliklere cevap vermiyor diyordu… şimdilik haberler iyi

çok olumlu ve güzel haberle aracın gelişime cevap vermesi çok önemli.geçen sene kış testleri başladığı zaman bmw ciddi sıkıntılar çekiyordu fakat araçlarını çok iyi şekilde hazırlayıp sezona çok güçlü başlamışlardı.umarım reno en azından geçen sene bmw nin başlayabildiği gibi sezona başlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir